Gündem

/geniş haber/ Osmanbey metro durağında bir kişi raylara atladı

Murat DELİKLİTAŞ-Özgür EREN / İstanbul DHA  - HACIOSMAN-Yenikapı hattı Osmanbey metro istasyonunda, raylara atlayan bir kişi metronun altında kalarak hayatını kaybetti

15 Aralık 2018 13:51

Murat DELİKLİTAŞ-Özgür EREN / İstanbul DHA  - HACIOSMAN-Yenikapı hattı Osmanbey metro istasyonunda, raylara atlayan bir kişi metronun altında kalarak hayatını kaybetti. Olay nedeniyle, metro seferlerinde aksama yaşanırken, Osmanbey\'de inen yolcular İETT otobüsleriyle Taksim\'e götürüldü.
Olay, Hacıosman-Yenikapı yönünde, Osmanbey istasyonunda saat 07.15 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 20\'li yaşlarda olduğu tespit edilen kimliği henüz belirsiz bir erkek yolcu, tren istasyona geldiği sırada raylara atladı. Vatmanın frene basmasına rağmen raylara atlayan kişi metronun altında kaldı. 
Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, metro yolcuları tahliye edildi. Sağlık ekipleri raylara atlayan kişinin öldüğünü tespit etti. Polis olay yerinde incelemelerde bulunurken metro seferlerinde de aksama yaşandı.
Hacıosman-Yenikapı yönünde seferler Osmanbey\'e kadar yapılırken, Taksim yönüne gidecek yolcular İETT otobüsleriyle taşındı. Yenikapı-Hacıosman yönündeki seferler için ise Taksim\'e kadar gelebilen yolcular İETT otobüsleriyle Osmanbey\'e götürüldü. Yolcular, burada, Hacıosman-Osmanbey arası ring seferi yapan metroya binerek yolculuklarına devam ettiler. 
Polisin, olay yerinde yaptıgı incelemenin ardından ceset, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. 
Polisin çalışmasının sona ermesiyle birlikte, metro seferleri saat 10.00 sıralarında normale döndü.

(FOTOĞRAF)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir