Spor

Gaziantep'in 2 hokey takımı, Avrupa şampiyonu oldu

GAZİANTEP, (DHA) Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Hokey Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Gaziantep Polisgücü Hokey Kulübü kadın ve erkek takımları, Avrupa şampiyonu oldu

21 Mayıs 2018 21:46

GAZİANTEP, (DHA)

Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Hokey Şampiyonası\'nda Türkiye\'yi temsil eden Gaziantep Polisgücü Hokey Kulübü kadın ve erkek takımları, Avrupa şampiyonu oldu.
Avrupa Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Hokey Şampiyonası, Avusturya\'nın başkenti Viyana\'da \'Euro Hockey Club Challenge lll, Women 2018\' ve Danimarka\'nın başkenti Kopenhag\'da \'Euro Hockey Club Challenge lll, Men 2018\' olarak gerçekleştirildi ve her iki branşta da Gaziantep Polisgücü takımları şampiyonluk kupasını kazandı. Gaziantep Polisgücü Erkek Takımı, Kopenhag\'da \'Euro Hockey Club Challenge lll, Men 2018\'de bugün İsviçre\'nin Nacka LHK ile final karşılaşmasında mücadele etti ve karşılaşmayı 5-1 kazandı. Gaziantep Polisgücü Erkek Hokey Takımı, ikinci kez Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.
HOKEYİN SULTANLARINDAN 19-0\'LIK TARİHİ GALİBİYET
Şampiyonada namağlup unvana sahip olan Gaziantep Polisgücü Kadın Takımı ise Viyana\'da \'Euro Hockey Club Challenge lll, Women 2018\'deki final karşılaşmasında Hırvatistan\'ın Hockey Klub ZELİNA takımı ile karşılaştı. Hokeyin Sultanları, rakip takım filelerini gol yağmuruna tutarak, 19-0 galip geldikleri final karşılaşmasında aynı zamanda bir rekora imza atarak kupa sevincini ikiye katladı.
Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, çifte şampiyonluk ile ilgili yaptığı değerlendirmede, \"Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Kadın ve Erkek Hokey Şampiyonası için Türkiye\'yi 2 takımımızla temsil ettik. Gaziantepin yetiştirdiği bu sporcularımız taşıdıkları ayyıldızlı bayrağımızı Avusturya ve Danimarka\'da onurla göklere çekmeyi başardı. Bugün iki şampiyonluk kupasını birden aldık. Gaziantep hokey alanında takımlarımızla bugün daha güçlü bir noktaya geldi. Türkiye\'nin ve Avrupa\'nın en güçlü takımlarına sahibiz. Bu dinamiklerimizi iyi değerlendirmek bu gençlerimizi desteklemek zorundayız. Türkiye\'nin kalbi bugün Avrupa\'da bizimle attı. Allah bizleri utandırmadı ve inançla çıktığımız bu yoldan zaferle dönüyoruz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen katkı sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bugün biz Türkiye\'nin aynı zamanda hokey alanında lig atlamasını ve en üst lige çıkmasını da sağladık. Çite kupayı Gaziantep\'e kazandırmamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum\" dedi.
Kadın ve erkek hokey takımlarının Avrupa Şampiyonu olmasını değerlendiren Gaziantep Polisgücü teknik direktörleri Yusuf Kasım, Ayşe Kasım ve Mustafa Karalar ize sporcuları kutlayarak, \"Avrupa\'nın en güçlü takımlarıyla karşılaştık. Ekonomik destek açısından olduğu kadar teknik destek açısından da bu takımlar gerçekten çok güçlü. Ancak inançla, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla çıktığımız bu yolda ülkemize büyük iki zafer kazanarak armağan ediyoruz. Sporcularımızı ve bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonra önümüzde bir üst lig olacak. Bizler kapalı salon hokey şampiyonasında ülkemizi tropy lige, yani süper lige çıkarmıştık. Bundan sonra açık alanda ki bu başarımız bizleri burada da hokeyin süper ligine taşıyacaktır. Sporcularımıza güveniyoruz. Onlar gerek Avusturya\'da gerekse Danimarka\'da ortaya adeta canlarını koydular. Büyük mücadelelerden geçtiler. Bu gençlerimize ve yeteneklerimize sahip çıkmak ülke olarak bizim görevimiz\" diye konuştular.
HOKEYİN SULTANLARI VİYANA\'DA KÖFTE YOĞURDU
Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı zaferlerini Viyana\'da İstiklal Marşı okuyarak, Türk bayraklarıyla şov yaptı ve hokey sahasında köfte yoğurup yabancı sporculara ikram ederek kutladı. Gaziantep\'in gastronomisi alanında ki tanıtımına da büyük destek veren sporcular ülke tanıtımı için Viyana\'da birçok etkinlikte de görev aldı.

FOTOĞRAFLI
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir