Gündem

Gazeteci Levent Gültekin ifade verdi

 Özden ATİK / İSTANBUL, (DHA) İNTERNET üzerinden yayın yapan bir programda söylediği sözler nedeniyle hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla soruşturma başlatılan gazeteci Levent Gültekin, savcıya ifade verdi

17 Mayıs 2018 20:02

 Özden ATİK / İSTANBUL, (DHA) İNTERNET üzerinden yayın yapan bir programda söylediği sözler nedeniyle hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan\'a hakaret suçlamasıyla soruşturma başlatılan gazeteci Levent Gültekin, savcıya ifade verdi.
Gazeteci Levent Gültekin, avukatı Çağrı Çetin ile bugün Çağlayan\'daki İstanbul Adalet Sarayı\'na geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısına ifade veren Gültekin, söylediklerini gazeteci sorumluluğuyla dile getirdiğini savundu. Gültekin ifadesinde, “Cumhurbaşkanının yaptığı her iş, aldığı her karar o ülkedeki herkesin hayatını etkiler. Hayatlarımızı etkileyecek uygulamalarla ilgili eleştiri yapmak bizlerin temel hakkıdır. Söylediğim sözler Cumhurbaşkanı\'nın şahsına değil genel bir eleştiriydi. Güçlü bir iktidarın karşısına bir gün birisinin çıkıp onu siyaseten yeneceğini anlatmaya çalıştım\" dedi.

Gültekin ifadesinin ardından avukatıyla adliyeden ayrıldı. 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir