Gündem

GASP ÇETESİNE İKİNCİ DALGA OPERASYON YAPILDI

Haber-Kamera: Ali AKSOYER / İstanbul DHA Şırnak'tan gelen kuyumcu Erkam E

30 Aralık 2017 15:27

Haber-Kamera: Ali AKSOYER / İstanbul DHA
Şırnak\'tan gelen kuyumcu Erkam E.\'nin aracının önünü keserek silahıi tehditle  2 milyon 200 bin dolarını gasp eden çeteye ikinci dalga operasyon düzenlendi. İkisi kadın 7 şüphelinin daha gözaltına alındığı operasyonda yaklaşık 100 bin lira ve tabancalar  ele geçirildi. Gasp çetesine daha önce yapılan operasyonda da 7 kişi gözaltına alınmıştı.

2 MİLYON 200 BİN DOLAR GASP ETMİŞLERDİ
İstanbul polisi, altın almaya gelen Erkam E. İsimli kuyumcunun aracının önü keserek 2 milyon 200 bin dolarını gasp eden çeteye yürüttüğü soruşturma ilk operasyonu 26 Ağustos\'ta düzenlemişti. Operasyon kapsamında ikisi kadın 7 şüpheliyi gözaltına alınırken, 673 bin lira ve çok sayıda ziynet eşyası ele geçirilmişti.

ÇETEYE İKİNCİ OPERASYON YAPILDI
Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği ekipleri, gasp çetesiyle ilişkisi olan şüphelileri tespit etmek için özel ekip kurdu. Yapılan çalışmalar sonucu gasp çetesiyle bağlantılı olan şüpheliler belirlenerek takibe alındı. Delillerin toplanmasının ardından daha önceden belirlenen adreslere operasyon yapıldı. Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda Şişli, Fatih ve Beyoğlu ilçelerinde 11 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Baskınlarda aralarında iki kadının da bulunduğu 7 kişi daha gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise, 86 bin 900 Türk lirası, bin 900 dolarla birlikte 5 tabanca, ve şüphelilere ait sahte kimlikler ele geçirildi.

SUÇ MAKİNELERİ SAHTE KİMLİKLE DOLAŞMIŞ
Gözaltına alınan şüpheliler Ç.Ç., İ.Ö., R.Y., G.Ç., O.T., ile Sedef K. ve Gülbahar B.\'nin sorguları Gasp Büro Amirliğinde yapıldı. Şüphelilerden bazılarının daha önceden suç kaydı bulunduğu ve mahkemeler tarafından arandığı tespit edildi. Polisteki ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen şüyheliler adliyeye sevk edildi.  Şüphelilerden Sedef G. ile İ.Ö. serbest bırakılırken  diğer 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Görüntü Dökümü:
---------------------------
-Şüphelilerin adliyeye sevki
-Ele geçirilen tabancalar
-Genel ve detaylar

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir