Spor

Galatasaray'dan, saldırıya uğrayan baba ve kızı için açıklama: Uğur Dündar ve benzeri provakatörler olayları bu noktaya getirmek için çaba gösteriyor

"Siz ne yaparsanız yapın ülkeye ektiğiniz nefret tohumlarını teker teker söküp atacağız, beslendiğiniz nefret dilini Türk sporundan sileceğiz"

06 Nisan 2024 11:47

Galatasaray, Galatasaray Kadın Voleybol Takımı'nın Nilüfer Belediye ile oynadığı maç sonrası, Burhan Felek Spor Salonu'ndan ayrılan Galatasaray taraftarlarından ve kulüp üyesi olan Uğur İris ile 13 yaşındaki kızı N.İ'nin, Fenerbahçe - Anadolu Efes maçına gitmekte olan Fenerbahçeli bir grubun saldırısına maruz kalmaları hakkında bir açıklama yayınladı ve "Uğur Dündar ve benzeri provakatörler olayları bu noktaya getirmek için çaba gösteriyor" dedi.

TIKLAYIN - Uğur Dündar, Erden Timur'u hedef aldı: Durduk yere kimseye sataşmayız, Ali Koç hak ettiği cevabı verdi!

Sarı kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Dün akşam bir üyemiz 14 yaşındaki kızıyla birlikte Galatasaray Kadın Voleybol Takımımızın maçının çıkışında yaklaşık 40 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştır.

Ufacık kıza vuracak kadar alçaklaşan bu eşkıyalar, kardeşlerimizin ellerindeki pankartları da gasp etmişlerdir. Tesadüfen oradan bir trafik polisi geçmiyor olsa belki de bugün geri dönülemez sonuçlardan bahsediyor olacaktık.

Kulübümüz bu yağmacıların, azmettiricilerinin ve onları provoke eden kişilerin peşini hukuki yoldan asla bırakmayacaktır.

Başkanımız itidâl vurgusu yaparken tam olarak da bu ve benzeri muhtemel olaylardan endişesini dile getirmiştir. Ancak eş zamanlı olarak dün akşam bir yayında da takip ettiğimiz taasubun vücut bulmuş hali Uğur Dündar ve benzeri bağnaz, provakatör sözde yöneticiler olayları bu noktaya getirmek için çaba göstermektedir.

Bu sinsi ve başarı için her yolu mübah sayan anlayışla mücadele etmeye devam edeceğiz. Siz ne yaparsanız yapın ülkeye ektiğiniz nefret tohumlarını teker teker söküp atacağız. Beslendiğiniz nefret dilini Türk sporundan sileceğiz.

Eray Yazgan
Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri"

TIKLAYIN - Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar: Fenerbahçeli taraftarlar, Galatasaray kulüp üyesi Uğur İris ve 13 yaşındaki kızına saldırdı

Uğur Dündar: Şahsıma saldıran yönetici kılıklı holigan

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Galatasaray'ın resmi sitesinden yaptığı açıklamadan sonra şu paylaşımı yaptı: "Kendilerine yönelik hiçbir kötü söz söylemediğim halde şahsıma saldırarak hedef gösteren yönetici kılıklı holigana sözlerini misliyle iade ediyorum."