Spor

Galatasaray'dan büyük başarı: Avrupa'da tüm takımları geride bıraktı

Kasımpaşa karşısında sahadan 1-0’lık zaferle ayrılan Aslan, üst üste 14. maçını kazandı

13 Mart 2023 08:48

14 maçtır kazanan Galatasaray, Avrupa'da bu sezonun en uzun galibiyet serisini elinde bulunduruyor. Ayrıca 17 maçtır tüm kulvarlarda bileği bükülmeyen Aslan, bu alanda da Avrupa'daki tüm takımları geride bıraktı.

Bu sezon adım adım şampiyonluğa giden ve durdurulamayan Galatasaray, önceki gün tarihi bir rekorun altına imza attı. Kasımpaşa karşısında sahadan 1-0’lık zaferle ayrılan Aslan, üst üste 14. maçını kazandı. Cim Bom böylece Süper Lig tarihinde üst üste en çok kazanan takım unvanını Beşiktaş’ın elinden aldı. Bundan önceki seri 1959- 1960 sezonunda 13 maç kazanan Beşiktaş’a aitti. Bu arada Cim Bom, sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da rekorları kırdı. Ligde 14 maçlık galibiyet serisi bulunan Sarı- Kırmızılılar, bu alanda bu sezon Avrupa’nın zirvesinde yer aldı.

Ondan iyisi yok

Yani tüm kıtada Aslan’dan fazla maç kazanan takım yok. Ayrıca tüm kulvarlar baz alındığında Okan Buruk’un öğrencileri, 17 maçtır tek bir yenilgi yüzü bile görmedi. Yine Avrupa baz alındığında yenilmezlik serisi konusunda Galatasaray’dan iyisi yok. (Fanatik)