Öğrenci İnisiyatifi adlı kuruluş, Galata Köprüsü'nden "Alışın buradayız!" yazılı gökkuşağı bayrağı sallandırdı.
Öğrenci İnisiyatifi adlı kuruluş, Galata Köprüsü'nde LGBTİ+'yı temsilen gökkuşağı renklerini taşıyan ve "Alışın buradayız!" yazılı bayrak sallandırdı. Kuruluşun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda eylemin görselleri paylaşılırken, "Homofobi ve transfobiye,iktidar bloğunun ayrıştırıcı politikalarına cevabımız net: LGBTİ+lar vardır! Gözaltılar, tutuklamalar, baskılarla Boğaziçi Direnişimiz ve renklerimiz yasaklanamaz. Sanatta, kampüste, sokakta, hayatın her yerindeyiz. ALIŞIN BURADAYIZ! #GökkuşağımaDokunma" ifadeleri kullanıldı.
![](https://media-cdn.t24.com.tr/media/library/2021/03/1617105820979-142704155-ogrencigookkusagi.jpg)