Spor

Fırat Aydınus PFDK'ya sevk edildi!

"Futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışları sebebiyle"

08 Mart 2019 17:38

Hakem Fırat Aydınus ve yardımcı hakem Yusuf Bozdağan, Yeni Malatyaspor-Medipol Başakşehir maçında ve sonrasında futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlar sergilemesi suretiyle “talimatlara aykırı hareketi” gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

TIKLAYIN - Fırat Aydınus ile yardımcısı devre arasında kavga etti!

Aydınus ve Bozdağ arasında küfürleşmeye varan tartışmanın yaşandığı iddia edilmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Fırat Aydınus ile ilgili şu açıklama yapıldı:

"TFF’ye tescilli Hakem FIRAT AYDINUS’un 03.03.2019 tarihli Evkur Yeni Malatyaspor – Medipol Başakşehir FK müsabakası içinde ve sonrasında futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlar sergilemesi suretiyle “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

"11- TFF’ye tescilli Hakem YUSUF BOZDOĞAN’ın 03.03.2019 tarihli Evkur Yeni Malatyaspor – Medipol Başakşehir FK müsabakası içinde ve sonrasında futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışlar sergilemesi suretiyle “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir."