Spor

FIFA Yılın En İyileri Ödülleri'nde kim ne oy kullandı?

Yılın en iyi oyuncusu Real Madrid'in yıldızı Luka Modric seçilmişti

25 Eylül 2018 22:50

FIFA tarafından 2018 yılının en iyilerinin belirlendiği ödül töreni, Londra'da düzenlendi. Milli takımların teknik direktör ve kaptanları ile gazetecilerin oylarıyla, yılın en iyi oyuncusu Real Madrid'in yıldızı Luka Modric seçildi.

33 yaşındaki oyuncu, geçen sezon Real Madrid'de görev yapan Juventus'un oyuncusu Cristiano Ronaldo ve Liverpool'dan Muhammed Salah'ı geride bırakarak ödülü kazanırken, gecede kimin hangi futbolcuya oy kullandığı da belli oldu. Kullanılan oylar şöyle:

Luka Modric: Raphael Varane, Cristiano Ronaldo, Antoine
Griezmann
Lionel Messi: Luka Modric, Kylian Mbappe, Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo: Raphael Varane, Luka Modric, Antoine Griezmann
Mehmet Topal: Luka Modric, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo Mircea Lucescu: Luka Modric, Antoine Griezmann, Mohammed Salah
Mehmet Arslan(Medya): Mohammed Salah, Luka Modric, Kylian Mbappe
Henrikh Mkhitaryan: Luka Modric, Kylian Mbappe, Cristiano Ronaldo
Eden Hazard: Luka Modric, Raphael Varane, Kylian Mbappe Edin Dzeko: Luka Modric, Mohammed Salah, Cristiano Ronaldo Gary Medel: Luka Modric, Lionel Messi, Antoine Griezmann Harry Kane: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Keviin De Bruyne Manuel Neuer: Eden Hazard, Luka Modric, Raphael Varane Robert Lewandowski: Luka Modric, Raphael Varane, Kylian Mbappe
Martin Skrtel: Luka Modric, Kylian Mbappe, Mohammed Salah
Joachim Löw: Luka Modric, Kylian Mbappe, Eden Hazard

NOT: Oylamada isim sıralaması 5, 3 ve 1 puan şeklinde verilmiştir.

Modric bu ödülü kazanarak, 2008'den bu yana devam eden Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ambargosunu da sonlandırdı. Bu iki oyuncu 10 senelik süre zarfında 5'er kez ödülü evlerine götürme başarısı göstermişti. Messi ve Ronaldo'dan farklı olarak ödül en son 2007 yılında, Brezilyali yıldız Kaka'ya verilmişti.