Dünya

Felçli annesini diri diri toprağa gömdü; 3 gün aç susuz kalan kadın sağ bulundu!

09 Mayıs 2020 12:31

Çin'de felçli annesine bakmaktan bıkan bir adam annesini diri diri toprağa gömerken, 3 gün aç susuz toprak altına kalan kadın sağ bulundu.

Çin'in Shaanxi eyaletine bağlı Jingbian ilçesinde gerçekleşen olayda, 58 yaşındaki adam, kısmen felçli olan annesini 2 Mayıs akşamı el arabasıyla evden dışarı çıkarttıktan sonra yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir terk edilmiş mezara diri diri gömdü.

Ma, annesinin nerede olduğunu soran eşine ise bir kamyonet kiralayarak onu başka bir eyaletteki akrabalarının yanına gönderdiğini söyledi. Ma'nın eşinin ihbarı üzerine polis tarafından yapılan incelemelerde kadının tren istasyonuna gitmediği tespit edildi.

Polis, daha sonra yaşlı kadının gömüldüğü noktayı bularak kadını toprak altından çıkardı. Polisin açıklamasında, yaşlı kadının, kurtarıldığı esnada baygın halde yardım istediği kaydedildi.

Felçli annesine bakmaktan bıkmış!

Çinli adamın ise polis tarafından gözaltına alınırken, suçunu itiraf etmediği ve arama çalışmaları esnasında polise yardımcı olmadığı aktarıldı.

Polis, Ma'nın kasten insan öldürme şüphesiyle tutuklandığını ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Çin basınında, Ma'nın suçuna gerekçe olarak felçli annesine sürekli bakmaktan bıktığını gösterdiği yazıldı. Basına yansıyan haberlerde, komşularının Ma'yı 'davranışlarında bir anormallik olmayan, sadece çok az konuşan biri' olarak tanımladığı belirtildi. (İHA)