Gündem

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'den "gri pasaport" iddialarına ilişkin suç duyurusu

19 Nisan 2021 16:00

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  "gri pasaport" iddialarına ilişkin olarak hakkında,  "Hiç kimse Fatma Şahin'i araştıralım demiyor, şu an mevcut Antep Belediye Başkanı. Ben bir vatandaş olarak kendi araştırmalarımla bir şeyler öğreniyorsam devlet her türlü öğrenebilir. Bunu öğrenmek istemiyorlar."  açıklamasını yapan Ersin Kilit hakkında suç duyurusunda bulundu. Kilit'in AKP'li Yeşilyurt Belediyesi ve Korgan Belediyesi'nde yurt dışına insan kaçırdığı öne sürülüyor. 
 
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin paylaşımında, "Gaziantep'in adını gri pasaportla yurtdışına insan gönderilmesi meselesine muğlak, mesnetsiz bir şekilde karıştıran Ersin Kilit'le ilgili olarak Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına 2021/31178 soruşturma numarasıyla suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuzun takibini de yapacağız" ifadelerini kullandı.  (İHA)
 

Ne olmuştu? 

Malatya’nın AKP'li Yeşilyurt Belediyesi tarafından "Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek" projesi kapsamında Eylül 2020'de Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri dönmemesi olayında "kilit rolü" olduğu iddia edilen Ersin Kilit, "Hiç kimse Fatma Şahin'i araştıralım demiyor, şu an mevcut Antep Belediye Başkanı. Ben bir vatandaş olarak kendi araştırmalarımla bir şeyler öğreniyorsam devlet her türlü öğrenebilir. Bunu öğrenmek istemiyorlar. Resmi kurumlarda bu işi yapan valiler ve belediyeler aynı işlerine devam ediyor. Ama onlar gündemde değil, söz konusu olan Ersin Kilit" değerlendirmesini yaptı.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kilit'in iddialarına ilişkin olarak, "Daha önceki yıllarda da görevli olarak gidip de dönmeyen kimse olmamıştır" açıklamasını yaptı.