Medya

Fatih Altaylı’dan Hürriyet’teki işten çıkarmalara tepki: Bir dahaki kovulmalar emoji ile yapılacak

“Her şeyin bir adabı vardır”

01 Kasım 2019 09:48

Doğan Grubu'ndan Demirören Holding'e satılan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazetecilerin sayısı 43'e yükseldi. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar da noter aracılığıyla istifa ettiğini gazeteye bildirdi. HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, çalışanların işten çıkarılma yöntemine tepki göstererek, “Bir zamanların amiral gemisi, o zamanlar gemiyi amiral gemisi yapan isimleri şimdi işten çıkarıyor.  Medyada olur böyle şeyler. Alışığız.  Defalarca kovulduk hepimiz.  Ama her şeyin bir adabı, bir zarafeti vardır” dedi.

TIKLAYIN - Hürriyet'teki büyük işten çıkarma operasyonunda gerekçe 'sendika üyeliği' mi; atılanlar kampanya hazırlığında


Altaylı, Medyada işten çıkarılacak kişi yazı işleri kadrosundan biri ise genel yayın yönetmeni ya da yardımcısı tarafından çağrılır, nezaketle hizmetlerine teşekkür edilir, görevine son verildiği anlatılır, öpüşüp, koklaşılır ve ayrılık öyle gerçekleşirdi.  En azından eskiden personel müdürü ya da muhasebe müdürü sonradan moda olan isimle insan kaynakları müdürü çağırır ve işten Eski amiral gemisi öyle yapmamış.  Evlerine posta ile kovulduklarını bildiren yazılar yollamış.  20 yılını, 30 yılını o gazeteye vermiş insanlara. Yakında buna da şükrederiz.  Bir dahaki kovulmalar emoji ile yapılacak” ifadesini kullandı.

TIKLAYIN - Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, gazetesine istifasını noter yoluyla gönderdi

Yazının devamı için tıklayın