Politika

Fatih Altaylı: Acaba biri ile barışmak için önemli olan ulusal çıkarlar mı, yoksa o ülkelerin parası olması mı!

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Erdoğan görüşmüştü

23 Haziran 2022 11:40

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmesine ilişkin olarak, "Acaba biri ile barışmak için önemli olan ulusal çıkarlar mı, yoksa o ülkelerin parası olması mı!" dedi. 

Altaylı, "İktidar mensuplarının ve destekçilerinin sürekli olarak muhalefeti milli olmamakla suçladığı bir ülkede... Birisi bana anlatır mı acaba! Dün en ağır kelimelerle suçlayıp, Türkiye’deki darbenin arkasındaki güç ve finansör olduğu ülkelerin liderlerini törenle karşılayıp, memleketin varlıklarını satın almaları için kendileri ile pazarlık yapmak nasıl bir milliliktir?" ifadesini kullandı. 

Altaylı, "ülke çıkarları" yorumlarına ilişkin olarak da "Madem ülke çıkarları, Türkiye’ye böylesi laflar etmemiş, böylesi bir kötülüğü düşünmemiş Mısır ve Suriye ile niye kavga ettik, onlarla niye barışmıyoruz bunu da bir izah eder misiniz! Acaba biri ile barışmak için, yeniden dostmuş gibi görünmek için önemli olan ulusal çıkarlar mı, yoksa o ülkelerin parası olması mı! Suriye ve Mısır’ın da etrafa dağıtacak bol parası olsa şimdi Esad ve Sisi de en görkemli şekilde ülkemizi ziyaret edecek miydi! Millilik böyle bir şey mi!" ifadesini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın.

TIKLAYIN - Kaşıkçı davası sonrası ilk ziyaret; Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Erdoğan görüştü; ortak bildiri yayımlandı