Sosyal Güvenlik

Evlenme ikramiyesi ne kadardır ve nasıl başvurabilirim?

25 Ağustos 2008 03:00

Cevap: 5510 sayılı Kanuna göre evlenme yardımı, ölüm aylığı alan kız çocuklara verilmektedir. Evlenmeleri nedeniyle, gelir veya aylıkları kesilmesi gereken kız çocuklarına, evlenmeleri ve talepte bulunmaları halinde almakta oldukları aylık veya gelirlerinin iki yıllık tutarı bir defaya mahsus olmak üzere evlenme ödeneği olarak peşin ödenir. ( 5510 sayılı kanun Madde 37)

ETİKETLER

haber