Gündem

Eşya taşıma asansörü kiraladı, ağaçta mahsur kalan güvercini kurtardı

"Bu kuşu tekrardan gökyüzünde görmenin mutluğu hiçbir şeye değişilmez"

04 Şubat 2019 14:52

Aksaray'da, güvercinin ağaca bağlı ipe ayağının dolanıp, mahsur kaldığını gören İsa Avcıoğlu, 150 liraya eşya taşıma asansörü kiralayarak, kuşu kurtardı. 

Emlakçı olan Avcıoğlu, Fatih Mahallesi'nde arkadaşlarıyla yürüyüş yaparken, güvercinin ağaçta bağlı ipe ayağının dolanıp, mahsur kaldığını gördü. Bir süre kendi imkânlarıyla kuşu kurtarmaya çalıştı; ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine Avcıoğlu, 150 liraya eşya taşıma asansörü kiralayıp, kuşu kurtardı.

Güvercini tekrar gökyüzünde görmenin mutluluğunun tarifsiz olduğunu belirten İsa Avcıoğlu, "Arkadaşlarımızla havanın güzel olması sebebiyle yürüyüş yapıyorduk. Beyaz bir güvercinin söğüt ağacına çarptığını gördük sonra güvercin ağacın çatalına ayağı takıldı ve uçamadı. Biz de ağacı salladık uçsun, diye uçmadı. Sonra gidelim, dedik. Vicdanım elvermedi; çünkü açlıktan ve susuzluktan ölebilirdi. Ne yapalım, diye düşünürken, binalara eşya taşıyan bir arkadaşım aklama geldi. Onu aradım, '150 lira alırım' dedi. Ben de 'Önemli değil, güvercini kurtaralım' dedim. Geldi ve sonra asansör vinçle güvercini kurtardık. Bundan dolayı çok mutluyum. Bu kuşu tekrardan gökyüzünde görmenin mutluğu hiçbir şeye değişilmez" diye konuştu.  (DHA)