Gündem

Eski Yeni Şafak yazarı Cemile Bayraktar: Kılıçdaroğlu ile mutabık kaldık

20 Nisan 2023 23:06

Eski Yeni Şafak yazarı Cemile Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüklerini ve 'helalleştiklerini' açıkladı. Bayraktar mesajında, "Kutuplaştırıcı kimlik politikalarını terk etmenin zamanı geldiğinde mutabık kaldık" ifadelerini kullandı.

Cemile Bayraktar, dün kaleme aldığı "Hakkım helâl olsun, hattâ Allah razı olsun" başlıklı yazısında, Kılıçdaroğlu'nun 'CHP'nin halkla buluşma, halkla diyalog kurma, halkı dinleme pozisyonu almasına uğraştığını ve başardığını' yazdı.

"Kılıçdaroğlu’na hakkımı helal ediyorum"

"Bu CHP'nin Türkiye için bir kazanım" olduğunu söyleyen Bayraktar, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' çağrısına yanıt verdi. Bayraktar yazısında, "28 Şubat’ı yaşamış biri olarak ben, kendi adıma Sn. Kılıçdaroğlu’na hakkımı helal ediyorum. Bu ülkede dindar-laik gerilimini toplumsal olarak bitirmek için gösterdiği çabalar için de Allah razı olsun, diyorum." ifadelerini kullandı.

"Helalleştik"

Cemile Bayraktar kaleme aldığı yazısının ardından Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüğünü duyurdu. Sosyal medya hesabından görüşmeyi açıklayan Bayraktar, Kılıçdaroğlu ile 'helalleştiklerini' söyledi.

Paylaşımında, "Kutuplaştırıcı kimlik politikalarını terk etmenin zamanı geldiğinde mutabık kaldık" ifadelerini yazan Bayraktar, şunları söyledi:

"Mutabık kaldık"

"Yazım üzerine Sayın Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştük, bayramlaştık, helalleştik, Türkiye’nin hukuki, demokratik, ekonomik problemlerine dikkat kesilmek gerektiğinde, kutuplaştırıcı kimlik politikalarını terk etmenin zamanı geldiğinde mutabık kaldık."