Spor

Eski Trabzonspor yöneticisi Nevzat Aydın'dan Batuhan Karadeniz'e: 2010-11 sezonunda Trabzonspor maçında berabere kalmaları karşılığında kaç para aldığını açıklasın

Nevzat Aydın (soldaki) Batuhan Karadeniz (sağdaki)

19 Mart 2024 10:20

T24 Spor

Trabzonspor'un eski yöneticilerinden Nevzat Aydın, eski futbolcu ve futbol yorumcusu Batuhan Karadeniz'in "Bu olayları ilk başlatan adamı tutuklasınlar. Bu trabzonspor’u küme düşürsünler, böyle bir şey var mı? Ben Trabzonluyum kendi memleketime yakıştıramıyorum böyle bir şeyi" sözleri üzerine bir paylaşım yaptı. Aydın, Karadeniz'i hedef alarak "Kendisi eğer objektif ve örnek futbolcu olarak anılmak istiyorsa 2010-11 sezonunda Trabzonspor maçında berabere kalmaları karşılığında kaç para aldığını açıklasın" ifadelerini kullandı. 

Trabzonspor - Fenerbahçe maçının ardından, sarı lacivertli futbolcular orta sahada galibiyet sevinci yaşarken ev sahibi takım taraftarları sahaya girdi ve ortalık karıştı.

Trabzonsporlu taraftarlar ile Fenerbahçeli futbolcular arasında yaşanan kavgaya güvenlik güçleri müdahale etti.

Olaylı maçın yankıları sürerken, eski Trabzonspor yöneticisi Nevzat Aydın, eski futbolcu Batuhan Karadeniz'in yorumları üzerine bir paylaşım yaptı. Nevzat Aydın, "Batuhan Karadeniz ‘Trabzonspor’u küme düşürsünler.’ demiş. Kendisi eğer objektif ve örnek futbolcu olarak anılmak istiyorsa 2010-11 sezonunda Trabzonspor maçında berabere kalmaları karşılığında kaç para aldığını açıklasın." iddiasında bulundu.

Batuhan Karadeniz ne demişti?

Karadeniz, olaylı maçın ardından "Bu olayları ilk başlatan adamı tutuklasınlar. Bu Trabzonspor’u küme düşürsünler, böyle bir şey var mı? Ben Trabzonluyum kendi memleketime yakıştıramıyorum böyle bir şeyi. Bir tane adamın arkasından iniyorsunuz. Hiçbir şampiyonluk kanlı olmaz, savaş mı ulan bu?" yorumunu yapmıştı.