Yaşam

Eski eşine fotoğraf ve görüntülerle şantaj yapan kişi gözaltına alındı

Mahkeme, şantaj yapan kişinin 2 gün gözaltında kalmasına karar verdi

02 Temmuz 2019 19:54

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Girne ilçesinde, Batuhan Ç., eski eşi A.Ö.'yü çıplak fotoğraf ve görüntülerini yayınlamakla tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Olay, perşembe günü ilçenin Lapta bölgesinde meydana geldi. Batuhan Ç., boşandığı eşi A.Ö. ile barışmak istedi. A.Ö., isteğini reddedince Batuhan Ç., iddiaya göre eski eşinin çıplak fotoğraflarını ve görüntülerini çekti. Daha sonra sosyal medya üzerinden A.Ö. ile iletişim kuran Batuhan Ç., eski eşini tehdit edip, "Eğer KKTC’yi terk etmezsen elimdeki diğer çıplak fotoğrafları ve videoları ailene ve herkese yayarım" diyerek elindeki görüntüleri ve fotoğrafları gönderdi. Batuhan Ç., aynı görüntüleri A.Ö.'nün annesi ve kuzenine de gönderdi.

Olayın ardından, A.Ö., polise gidip, şikayetçi oldu. Polis ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. Batuhan Ç., belirlenen adrese düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. 'Özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlamasıyla gözaltına alınan Batuhan Ç., dün mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, soruşturmanın devam etmesi amacıyla Batuhan Ç.'nin 2 gün gözaltında kalmasına karar verdi. (DHA)