Yaşam

Eski AKP ilçe başkanı ağabeyi ve 4 yeğenini öldürdü

Eski AKP ilçe başkanı İlhami Yılmaz, mal paylaşımı nedeniyle çıkan kavgada 3 kişiyi de yaraladı

09 Mart 2018 18:14

Erzurum'un Horasan İlçesi'nde, eski AKP ilçe başkanı İlhami Yılmaz, mal paylaşımı nedeniyle tartıştığı ağabeyi ve 4 yeğenini tabancayla vurarak öldürdü, ağabeyinin 3 torununu da yaraladı. Olay yerinden kaçan İlhami Yılmaz, yakalanıp gözaltına alındı.

Olay, saat 13.30 sıralarında Horasan ilçesi Nene Hatun Caddesi'nde meydana geldi. İlhami Yılmaz, kereste sattığı işyerine gelen bir yeğeni ile mal paylaşımı yüzünden tartıştı. Tartışma sırasında iddiaya göre, yeğeni, İlhami Yıldız'ın başına kül tablasıyla vurunca kavga çıktı. Oğlunun kavga ettiğini öğrenen İlhami Yıldız'ın ağabeyi Hacı Mehmet Yılmaz , diğer 3 oğlu ve genç yaştaki 3 torunuyla olay yerine geldi. İlhami Yılmaz, bu sırada belindeki tabancayı çekip, kurşun yağdırmaya başladı. İlhami Yıldız'ın ağabeyi Hacı Mehmet Yılmaz, yeğenleri Adem, Ömer, Bahattin ve İbrahim Yılmaz olay yerinde hayatını kaybederken, ağabeyinin 3 torunu ise yaralandı. Bacağından yaralanan İlhami Yılmaz, kaçtı.

Silah sesleri üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. 

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, kısa sürede İlhami Yılmaz'ı yakalayarak gözaltına aldı.

2 yıl önce de PKK'lılar kaçırmıştı

ilhami Yılmaz, 10 Haziran 2016 tarihinde Horasan'da terör örgütü PKK adına eylem yaptıkları iddia edilen 5 kişi tarafından kaçırılmıştı. Bu dosyada müşteki olan Yılmaz'ı kaçıran 4'ü tutuklu 5 sanık geçen günlerde Erzurum'da görülen davada 'yağma' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 16'şar yıl hapis cezasına mahkum edilmişti. (DHA)