Gündem

Erkek şiddeti I Evleneceği kadını düğünden bir gün önce komaya soktu!

10 Temmuz 2019 11:40

Bursa'da bir kişi, düğünden bir gün önce tartıştığı nişanlısını darp etti. Ağır yaralanan kadının hayati tehlikesi olduğu öğrenildi. Olay sonrası kadını baygın halde bırakıp fatura ödemeye giden damat adayı ise tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, S.Y. (25) isimli kadın, daha önce hazırlattıkları gelinliği teslim almak için düğünlerinden bir gün önce 3 yıllık nişanlısı olan Y.E.A'nın (32) merkez Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesi'ndeki evine gitti.

İkili arasında takı meselesi ve düğünden sonra yaşayacakları şehirle ilgili tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Y.E.A, nişanlısı S.Y'yi evin banyosunda uzun süre darbetti.

Faturayı ödemeye gitti

Y.E.A, kadının baygınlık geçirmesi üzerine evden ayrıldı. Fatura borçlarını ödeyen damat adayı, yaklaşık 20 dakika sonra eve döndü.

Nişanlısının hala aynı yerde baygın yattığını gören şüpheli, 112 Acil Servis ekiplerini arayıp S.Y'nin banyoda kayarak düşüp yaralandığını söyledi.

Hayati tehlikesi var

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, birçoğu başında olmak üzere vücudunun birçok yerinde darp izleri bulunan kadını, Çekirge Devlet Hastanesine götürdü. Yoğun bakımda tedavisi süren kadının hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Boynundaki tırnak izleri ele verdi

Konuyla ilgili Y.E.A'nın ifadesine başvuran İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, damat adayının boynundaki tırnak izlerden şüphelendi.

Devam eden sorgu neticesinde Y.E.A, olayı kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf etti.

Şüphelinin ifadesinde, nişanlısıyla kendisine ait evde gelinlik almak için buluştuklarını, bu sırada aralarında önceden beri devam eden takı meselesi ile düğünden sonra başka şehirde yaşama konularında tartışma çıktığını söylediği belirtildi.

Tutuklandı

Y.E.A'nın, tartışma sırasında nişanlısını banyoda darbettiğini, baygınlık geçirmesi üzerine hem kendisinin sakinleşmesi hem de S.Y'nin kendine gelmesi için kadını bırakarak evden ayrıldığını anlattığı ifade edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.