Gündem

Erdoğan: Müfettişlerimizi dövmeye kalktılar; halde terör estirenlerin işini bitireceğiz

"Ey sanatçılar veya sanatçı geçinenler sizin geçmişinizde AKM gibi bir eser var mı?"

10 Şubat 2019 15:00

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nin temel atma töreninde konuşmasının ardından sandık başkanları buluşması için Sinan Erdem Spor Salonu'na geçti. Burada konuşan Erdoğan, "Ne diyorlar domates, patlıcan, sivri biber, bunların hepsi yutturmaca" dedi. Ticaret Bakanlığı'ndan hale giden müfettişlerin dövülmeye kalkıldığını söyleyen Erdoğan, "Kendini devletten güçlü zannedenler varsa şunu bilsinler ki devlet nasıl teröristlere Tendürek'te Cudi'de işini bitirdiyse halde terör estirenlerin işini de en kısa zamanda bitiririz" diye konuştu.

Kendisini dinlemeye gelenlere 250'şer gramlık çay paketleri dağıtılacağını söyleyen Erdoğan, "Bu çayları ikram edecek keyifli saatler geçireceksiniz. Bununla beraber inşallah evlere gireceğiz" diye konuştu.

TIKLAYIN - Erdoğan: AKM'yi Gezi'de demokrasimize saldırmanın, esnafımızı yağmalamanın aracı haline getirdiler

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Gençler gençlere, kadınlar kadınlara, ana kademe ana kademeye ulaşacak. Bayram Bey çaylar dağıtılmaya başlandı. Ben şimdi burada size çay ikramından bahsetmiyorum. Yarından itibaren size 250'şer gram çay poşetleri verilecek. Bu çayları ikram edecek keyifli saatler geçireceksiniz. Bununla beraber inşallah evlere gireceğiz. Evlerde bu keyifli saatler olurken inşallah biz unutulmayacağız, siz unulmayacaksınız, beraber yürüyeceğiz.

"Ey sanatçılar veya sanatçı geçinenler sizin geçmişinizde böyle bir eser var mı?

"Bakırköy'ün o bölünmeden önceki hali neresi vardı? Bağcılar, Güngören, Esenler. Buraların hepsi çukurdu, çamurdu. O zamanlar ben il başkanıydım ve biz bu üç tane ilçeyi değerli kardeşlerim o seçimde üçünü birden aldık. Oralarda yaşayanlar CHP zihniyetinden bıkmıştı. Çizmelerle seçim kampanyası yaptık, çok iyi hatırlarım o günleri. O üç ilçeyi aldıktan sonra Bakırköy oldu. Övündüğümüz bir Bağcılar varsa bu Ak Parti belediyeciliğidir.

"Haliç'in çamurunu çıkardık, 9.5 kilometre uzaktaki Alibeyköy'e taşıdık. O çamurla 650 bin metrekare alan kazandık. Oyun parklarının olduğu yer bizim İstanbul'a kazandırdığımız parktır. Kardeşlerimiz Sinan Erdem Salonu tıklım tıklım, ama ben size şimdi bir şey söylüyorum, bunu hatırlıyorsunuz değil mi? Rabia. 

"Ne diyorlar domates, patlıcan, sivri biber, bunların hepsi yutturmaca. Şimdi hazine maliye, ticaret bakanlığımız, hükümetimiz hep birlikte el ele verdi, siz böyle mi yapıyorsunuz, peki. Biz de şimdi tanzim satışlarla illere giriyoruz. İnşallah yarından itibaren buralar kuruluyor ve buralarda adeta maliyetine bunu vatandaşıma satacağız. Satacağız. Ticaret Bakanlığı'ndan müfettişler hale gitmişler, Bu müfettişlerimizi dövmeye kalktılar. Çünkü kovana çomak sokulduğu için. Kendini devletten güçlü zannedenler varsa şunu bilsinler ki devlet nasıl teröristlere Tendürek'te Cudi'de işini bitirdiyse halde terör estirenlerin işini de en kısa zamanda bitiririz.