Gündem

Erdoğan'ın eski danışmanı: Yıldırım taraftarları, 'hangisi tutarsa' mantığıyla şanslarını deniyor; kazık soru mu çıktı bahtlarına, hayır

19 Haziran 2019 07:41

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde danışmanlığını da yapan Karar yazarı Akif Beki, geçen pazar günü gerçekleşen İmamoğlu - Yıldırım ortak canlı yayını ardından başlayan "İmamoğlu soruları önceden biliyordu" tartışmasına dair bir yazı kaleme aldı. Beki, "Yıldırım taraftarları, 'hangisi tutarsa' mantığıyla şanslarını deniyor" diyerek, "Önceden akla gelmeyecek kazık soru mu çıktı bahtlarına, hayır..." ifadesini kullandı. 

Beki, "İsmail’in suçu ne?" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

Bir dakika yahu; maçtan fazlasıyla memnun ayrılan tarafın yapacağı şey midir 'hakem yanlıydı' demek!

İmamoğlu-Yıldırım karşılaşmasından hem galip çıktığınızı söyleyeceksiniz. "Yıldırım çarptı"  başlıkları atacaksınız. Hem de hakkınızın yendiğinden, moderatörün taraf tuttuğundan, rakip adayı kayırdığından dem vuracaksınız...

Yok mu bir propaganda karmaşasası, seçmen hangisine inansın?

Yıldırım taraftarları, 'hangisi tutarsa' mantığıyla şanslarını deniyor. Kendi iddialarını sakatladıklarını, bir dediklerini öbürüyle çürüttüklerini, ikili dilin kafa bulandırmaktan başka bir halta yaramayacağını da göremiyorlar.

Yıldırım ezdi geçti, net bir zafer kazandıysa daha ne; başarınızın üstünde durmak varken Küçükkaya'dan şikayet ederek, şike şaibe yaygarası basarak gölge düşürmek niye?

Önceden akla gelmeyecek kazık soru mu çıktı bahtlarına, hayır...

Hepsi öngörülebilir, hepsi baştan kestirilebilecek, hatta ilk anda akla gelecek sorulardı.

Küçükkaya'nın İmamoğlu'yla gizlice ders çalışıp paslaştıkları iddiasını pompalıyor gazete ve TV'ler.

İmamoğlu'nun soruları bildiği için iyi hazırlandığını ve bu yüzden çuvallamadığını tersinden kabul etmiş olmuyorlar mı?

Çalışmadığı yerden soru çıkmış da terse yatırılmış, altından kalkmakta zorlanmış gibi göstererek, Yıldırım'ın tartışmaya iyi hazırlanmadığı izlenimi de vermiyorlar mı?

O soruları kopya çekmeden, yardım almadan ezbere bilmeyecek ne vardı Allah aşkına!

Yazının tamamı için tıklayın