Gündem

Erdoğan'dan İstanbul seçimine ilişkin olarak ilk mesaj

"Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum"

23 Haziran 2019 21:12

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun resmi olmayan kesin sonuçlara göre kazandığı İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimi sonuçlarına ilişkin  değerlendirmelerini Twitter’dan paylaştı.

İlk mesajında, AKP'li rakibi Binali Yıldırım'a yaklaşık 800 bin oy fark atan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eden Erdoğan "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum" diye yazdı.

Erdoğan, bir diğer mesajında da "Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, en son mesajında da "Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye'nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz" dedi.