Gündem

Erdoğan'dan çığ felaketleri ve uçak kazası sonrası taziye mesajı

"İnşallah bu zor dönemlerden daha da güçlü çıkacak, felaketlere hazırlığımızı daha da güçlendirecek, yaralarımızı hızla saracağız"

06 Şubat 2020 00:19

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'daki çığ felaketleri ve Sabiha Gökçen'deki uçak kazasının ardından Twitter hesabından taziye ve geçmiş olsun mesajı yayınladı. 

"Felaketlere hazırlığımızı daha da güçlendireceğiz" diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:  

"Bahçesaray'da meydana gelen çığ felaketleri ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaşanan uçak kazası bizleri derinden üzmüş, Elazığ depremi ve İdlib'te askerlerimizin şehit edilmesi sonrası yaşadığımız acı katlanmıştır.

Tüm bu hadiselerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehit olan askerlerimize, itfaiye mensuplarımıza, korucularımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, yaralıların acil şifa bulmasını temenni ediyorum.

Art arda gelen felaketler, kazalar ve menfur saldırılar karşısında her zaman tek yürek, tek yumruk olan; gücünü, azmini ve metanetini tüm dünyaya defalarca gösteren Türkiye Cumhuriyeti, inşallah bu dönemi de Devlet-Millet dayanışmasıyla atlatacaktır.

Felaketlere hazırlığımızı daha da güçlendirecek, yaralarımızı hızla saracak, afetlerden ve kazalardan etkilenen vatandaşlarımızı, şehitlerimizin ailelerini, gazilerimizi her zamanki gibi kucaklayacak ve onlara destek olacağız. ≈

Biz yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte TÜRKİYE olalım... Allah'ın izniyle aşamayacağımız engel yoktur. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte Milletimizin yanındayız."