Gündem

Erdoğan cami cemaatine seslendi: Küffara karşı şiddetli olacağız

Erdoğan ve İmamoğlu cuma namazını yan yana kıldı

25 Ekim 2019 14:54

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız. Suriye'de olduğu gibi" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Erdoğan'ın yan yana saf tutması dikkat çekti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı’da bulunan konutundan çıkarak Çamlıca Camii’ne geldi. Erdoğan burada cuma namazını İstanbul Büyükşehir Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yan yana kıldı. Cuma namazının ardından camide Fetih Suresi okundu. Erdoğan, ardından Fetih Suresi'nin Türkçesini aktardı.

Erdoğan daha sonra cemaate şöyle seslendi:

"Sevgili kardeşlerim öncelikle cumanız mübarek olsun. İshak Hoca'nın az önce okumuş olduğu Hadis-i Şerif'te küffara karşı şiddetli olmamızı Rabb'im bizlere emrediyor. O bizler kim? Muhammed ümmeti. Dolayısıyla kendi aramızda da  merhametli olmamızı bize emrediyor. Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız. Suriye'de olduğu gibi. İnşallah Suriye'de Rabb'im bizlere vadetti; 'Nasrun minallahi ve fethun karib ve beşşiril mu'minin.' Şu anda olduğu gördük. Görüyoruz. Ve Allah'ın izniyle göreceğiz. Bugün yurt dışından bazı devlet başkanlarıyla Dolmabahçe'de görüşmem var. Ben müsaadelerinizi istirham ederek o görüşmeye yetişeceğim. Allah razı olsun. Sağ olun, var olun. Cuma bayramınız mübarek olsun."