Ekonomi

El Erian: Bitcoin 5 bin dolar düzeyinde dengelenmeli

Deniz Kılınç / İstanbul, 13 Eylül (DHA) – Almanya merkezli dünyanın önde gelen sigorta ve finansal yatırım şirketi Allianz'ın Baş Ekonomisti Mohammed El-Erian, Bitcoin fiyatının 5 bin dolar düzeyinde dengeleneceğini söyledi

13 Eylül 2018 15:57

Deniz Kılınç / İstanbul, 13 Eylül (DHA) – Almanya merkezli dünyanın önde gelen sigorta ve finansal yatırım şirketi Allianz\'ın Baş Ekonomisti Mohammed El-Erian, Bitcoin fiyatının 5 bin dolar düzeyinde dengeleneceğini söyledi.
El-Erian, Yahoo Finance’e verdiği röportajda, kripto para birimlerinin henüz sonunun gelmediğini; ancak, küresel olarak Bitcoin dâhil olmak üzere kripto para birimlerine gereğinden fazla değer biçildiğini ve Bitcoin fiyatının 5 bin dolar düzeyinde dengelenmesi gerektiğini savundu. El Erian ayrıca, kripto para birimleri piyasalarında daha önce görülen artış eğilimine gereksiz spekülasyonların yol açtığını belirtirken, şöyle konuştu:
“Kripto para birimleri adaptasyonu, kripto taraftarlarının istediği doğrultuda büyük ve hızlı olmayacak. Kripto para birimleri uzun bir süre var olup ekosistemde etkili olacak fakat düşünüldüğü gibi bir para birimi olmayacak.”
 

 

 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir