Gündem

Duvarı delerek girdikleri kuyumcudan 1,5 milyon TL'lik altın çaldılar

Yaklaşık 1,5 milyon liralık altın çalan 4 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı

25 Ocak 2022 16:04

Gaziantep’te, bir iş yerinin tuvalet duvarını kırıp, yandaki kuyumcu dükkânına giren 4 kişi yaklaşık 1,5 milyon TL'lik altın çaldı.

Gaziler Caddesi’nde sabahın erken saatlerinde bir ayakkabı mağazasına giren 4 şüpheli, balyozla tuvalet duvarını kırarak bitişikteki İbrahim Halil İdiz’e ait kuyumcu dükkanına geçti.

Yüzlerinde maske olan şüpheliler, yaklaşık 1,5 milyon liralık altını alıp kaçtı. Sabah iş yerine gelen İdiz, hırsızlık olayını fark edip, polise haber verdi. İhbar üzerine gelen ekipler, parmak izi çalışması yaptı, hem dükkândaki hem de bölgedeki diğer iş yerlerinin güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Ayakkabı kutusu ile kamerayı kapatmış

Ayakkabı dükkânının sahibi İbrahim Çelik, olayın olduğu sabah dükkana girdiklerinde öğrendiklerini söyledi

4 şüphelinin önce kendi dükkanına ardından da tuvalet duvarını balyozla kırıp kuyumcu dükkanına girdiklerini belirten Çelik, "Sabah erken saatlerde bizim dükkana girmişler. Buradan tuvalet kısmına giriyorlar. Tuvaletteki duvarı balyozla kırıp kuyumcuya ulaşıyorlar. İçeri 4 kişi giriyor, birisi gelip ayakkabı kartonu ile kamerayı kapatıyor. Komşumuzun zararı fazla. İnşallah hırsızlar bir an önce bulunur” diye konuştu.

Polis, eşkali belirlenen şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. (DHA)