Seçim 2023

Ordu'da seçim kutlamaları sırasında İyi Parti üyesi Erhan Kurt öldürüldü!

28 Mayıs 2023 22:41

Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan galip çıkarken, Ordu'da seçim kutlamaları sırasında önce CHP üyesi olarak açıklanan, daha sonra İyi Parti üyesi olduğu bildirilen Erhan Kurt öldürüldü.

CHP, İyi Parti ve Demokrat Parti'den isimler, Ordu'da seçim kutlamaları sırasında, "İyi Parti üyesi Erhan Kurt'un bıçaklanarak öldürüldüğünü" söyledi. 

İyi Parti Genel Sekreteri ve milletvekili Uğur Poyraz, "Bu akşam İyi Partimizin Ordu İli Gülyalı İlçesi üyemiz ve sandık görevlimiz Erhan Kurt İlçe Başkanlığımızın önünde gerçekleşen bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Erhan kardeşimize Allah’tan rahmet ailesi, sevenleri ve İyi Parti camiamıza başsağlığı ve sabır diliyoruz, Millet olarak bizleri ayrıştıran dilin sonucu olan bu hain saldırıyı ve tüm fail/failleri nefretle kınıyoruz. Sürecin kararlı takipçisi olacağız" açıklamasını yaptı. 

DP'li Enginyurt: AKP'liler kardeşimiz katletti, rahat mısın Erdoğan! 

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Yazıklar olsun! Bu kadar kin, nefret dilinin sonu buydu! AKP'liler Ordu Gülyalı’da kutlamada Erhan Kurt kardeşimizi katlettiler. Mutlu musunuz ey yönetenler kin ve nefret diliniz sonuç buldu. Yazıklar olsun! Başımız sağ olsun Ordu’m. Mekanın cennet olsun kardeşim" dedi. 

Enginyurt, paylaştığı videoda da, "Her gün kin ve nefret kustun ve nihayet kin ve nefret dilin Ordu Gülyalı’da bir delikanlının canına sebep oldu. Emrah Kurt, bu pis dilin yüzünden bu akşam AKP’li çeteler tarafından şehit edildi. Rahat mısın, huzurlu musun, nasıl uyuyacaksın Recep Tayyip Erdoğan" ifadesini kullandı. 

CHP'li Torun: Sözde kutlama yapanlar, Erhan Kurt'u bıçaklayarak katletti

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, "Ordu Gülyalı’da sözde kutlama yapanlar, genç kardeşimiz Erhan Kurt’u bıçaklayarak katletti. Bu kin ve nefrete yazıklar olsun. Mekanın cennet olsun güzel kardeşim. Bu cinayetin hesabı sorulana, tüm sorumlular cezasını bulana kadar bu işin peşini bırakmayacağız!" dedi. 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de, "Ordu ili Gülyalı ilçesinde AKP'liler tarafından bıçaklanarak öldürülen Erhan Kurt’a Allah’tan rahmet, ailesine sabır, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Katillerin gereken cezayı almasını bekliyor, yalan, iftira ve nefret siyasetiyle milleti birbirine düşürenleri lanetliyorum" ifadesini kullandı. 
 

TIKLAYIN - Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları için tıklayın

TIKLAYIN - Erdoğan kazandı, gözler yeni kabinede: Hangi isimler konuşuluyor, Mehmet Şimşek ekonominin direksiyonuna oturacak mı?

TIKLAYIN - CANLI BLOG | Türkiye tarihinde ilk kez ikinci tur için sandık başına gitti

TIKLAYIN - Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları için tıklayın

TIKLAYIN - Türkiye siyasi tarihine şimdiden geçen son 22 yılına damga vuran isim: Recep Tayyip Erdoğan
TIKLAYIN - Erdoğan Kısıklı'da halka hitap etti: Bay, bay, bay Kemal

TIKLAYIN - Erdoğan kazandı, gözler yeni kabinede: Hangi isimler konuşuluyor, Mehmet Şimşek ekonominin direksiyonuna oturacak mı?