Gündem

Dizüstü bilgisayarını kuzenine kargoyla gönderen öğrencinin paketi başkasına teslim edildi

Kargoyla gönderdiği bilgisayarı kimliği belirlenemeyen birine teslim edilen Bedran Çakar, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu

25 Ekim 2019 20:44

İzmir'in Menderes ilçesinde oturan Bedran Çakar'ın (20), İstanbul'daki kuzenine kargoyla gönderdiği dizüstü bilgisayar, kimliği belirsiz bir kişi tarafından alındı. Savcılığa gidip şikayetçi olan Çakar, "Ben o bilgisayarı harçlıklarımdan biriktirerek almıştım. Hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencisi Bedran Çakar, geçtiğimiz cumartesi günü dizüstü bilgisayarını kargoyla İstanbul'da öğrenci olan kuzenine gönderdi. Kargo şirketinden Çakar'a, ürünün teslim edildiği bilgisi geldikten birkaç saat sonra kuzeni kargoyu teslim almak için şubeye gitti. Ancak şubede kargonun başka biri tarafından alındığını öğrendi. Bunun üzerine yetkililerle bağlantıya geçen Çakar, güvenlik kamerası görüntülerinden kargoyu kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin aldığını gördü. Kargo firmasından beklediği yardımı alamadığını iddia eden Çakar, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

"Lazım olduğu için bilgisayarımı yollamıştım"

Kargonun başkası tarafından alındığını kuzeninin şubeye gittiğinde öğrendiklerini belirten Çakar, "İstanbul'da okuyan kuzenime lazım olduğu için ben de bilgisayarı kargoyla yolladım. Kargo geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'a ulaşmış. Ancak kargoyu tanımadığımız biri alıp götürmüş. Cumartesi günü bana verilen kargo takip numarasıyla yaptığım kontrolde kargomun teslim edildiği bilgisine ulaştım. Ben de kuzenim aldı sandım. Ancak 2 saat sonra kuzenim beni arayıp 'Kargoyu almaya gidiyorum' deyince bir terslik olduğunu anladım" dedi.  

"Hakkımı helal etmiyorum"

Zararının karşılaşmasını isteyen Çakar, "Kargo yetkilileri, bana 24 ila 48 saat arasında dönüş yapılacağını, kargomun bulunamaması durumunda ise zararımı karşılayacaklarını söylediler. Fakat 6 gün geçmesine rağmen bana ulaşan kimse olmadı. Bunun üzerine ben de savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bu konunun peşini bırakmayacağım. Geçtiğimiz yaz tatilinde Muş'ta ayakkabı dükkanında çalıştığım harçlıklarla bilgisayarı almıştım. Ben mağdur oldum, başkalarının olmaması için elimden geleni yapacağım. Kargo yetkilileri, lütfen kimlik görmeden ürünleri vermesinler. Kargoyu alana hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu. (DHA)


Dünyada ve Türkiye'de günün gelişmeleri T24 haber bülteni Manşet'te