Gündem

Direniş 12. gününde: Devrimci ODTÜ, Devrim'de şenlik

04 Mayıs 2024 18:30

ODTÜ'de rektörlüğün Bahar Şenliği'ni iki güne indirmesine ve Devrim Stadyumu'nun şenlik için kullanımını yasaklamasına tepki gösteren öğrenciler eylemlerini sürdürüyor. Yürüyüşün ardından grup, Devrim Stadyumu'na geçti. Şenliğin organizatörlüğünü üstlenen ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu ise saat 18.00'da rektörlük önünde Moğollar'ın konser vereceğini açıkladı. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) kayyum rektörü Verşan Kök'ün, 30 yıldan uzun zamandır öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen bahar şenliğinin Devrim Stadyumu'nda yapılmasını yasaklamasına karşı çıkan öğrenciler eylemlerini sürdürüyor.

ODTÜ Devrim Stadyumu'nda şenlik için direnişin 12. gününde ODTÜ Mezunları Derneği'nin çağrısıyla mezunlar A4 kapısına yürüdü. A4 kapısında buluşan bini aşkın mezun ve ODTÜ öğrencisi rektörlüğe doğru yürüyüşe geçti.

Devrim'i alana kadar birlikte mücadele edeceklerini söyleyen mezunlar ve öğrenciler herkesi direnişe destek vermeye çağırdı.

Yürüyüş sırasında "Devrimci ODTÜ, Devrim'de şenlik" ve "Verşan Kök ODTÜ'ye rektör olamaz" gibi sloganlar atıldı. Yürüyüşün ardından grup, Devrim Stadyumu'na geçti.

Şenliğin organizatörlüğünü üstlenen ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu ise saat 18.00'da rektörlük önünde Moğollar'ın konser vereceğini açıkladı.