Gündem

DHA YURT;KAYSERİ'DE DEAŞ'IN SÖZDE ASKERİ EMİRİ İLE OĞLU YAKALANDI 

POLİSİN NEFES KESEN OPERASYONU KAMERADA  KAYSERİ'de, DEAŞ terör örgütünün sözde Sincar askeri emiri ve ağır silahçısısı olduğu öne sürülen Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi  (47) ile DEAŞ adına Telafer'de savaşçı olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen oğlu Meh

18 Eylül 2018 13:31

POLİSİN NEFES KESEN OPERASYONU KAMERADA 

KAYSERİ\'de, DEAŞ terör örgütünün sözde Sincar askeri emiri ve ağır silahçısısı olduğu öne sürülen Irak uyruklu Abdülhalık Kurdi  (47) ile DEAŞ adına Telafer\'de savaşçı olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen oğlu Mehdi Kurdi (18), polis tarafından gözaltına alındı. Kayseri Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Melikgazi ilçesi  Esentepe Mahallesi\'ndeki bir eve operasyon yaptığı. Operasyonda Irak\'ta bulunduğu dönemde DEAŞ adına sözde Sincar askeri emiri ve örgüt içinde ağır silahçısı (havancı) olarak görev yaptığı iddia edilen Abdülhalık Kurdi ile örgüt adına Telafer\'de savaştığı öne sürülen oğlu Mehdi Kurdi yakalandı. Gözaltına alınan baba ile oğlu emniyet müdürlüğüne götürüldü.Zanlıların 1 yıl önce Türkiye\'ye kaçak olarak girdikleri, Esentepe Mahallesi\'ndeki bir gecekonduya yerleşip, kağıt ve hurda topladıkları öğrenilirken, 1 hafta süren takip sonucu yakalandıkları kaydedildi. Baba-oğul şüpheliler adli tabipliğe götürülerek, parmak izleri alındı.

DEAŞ İLE BAĞLANTILARI DEVAM EDİYORMUŞ

Kayseri\'de TEM Şubesi ekiplerinin yaptığı operasyonda gözaltına alınan DEAŞ\'ın sözde Sincar askeri emiri ve havancısı Abdulhalık Kurdi ile örgüt adına savaştığı belirtilen oğlu Mehdi Kurdi\'nin Türkiye\'ye geldikten sonra örgütle bağlantılarını kesmedikleri ve irtibat halinde oldukları  belirlendi. Türkiye\'de \'güvenli bölge\" olarak nitelendirdikleri Kayseri\'ye gelerek, kullanılmayan bir bir gecekonduda kalan ve günün erken saatlerinde kağıt ve hurda toplayıp, gündüzleri dışarıya çıkmamaya özen gösteren DEAŞ şüphelisi baba- oğulla ilgili soruşturmanın \'uyuyan hücre\' yönünde genişletileceği ifade edildi.

Görüntü Dökümü

--------------------

-Poles operasyonundan görüntü

-Baba oğulun yakalanma anı

KAYSERİ/DHA

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir