Gündem

DHA YURT:BURSA'DAKİ OTOBÜS KAZASINDA SÜRÜCÜNÜN YASAK YOLA GİRDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

BURSA'da, 1 üniversite öğrencisi ve 38 kişinin yaralandığı otobüs kazasınının meydana geldiği yolun, otobüs, TIR ve kamyonların kullanımına kapalı olduğu ortaya çıktı

15 Ağustos 2018 17:39

BURSA\'da, 1 üniversite öğrencisi ve 38 kişinin yaralandığı otobüs kazasınının meydana geldiği yolun, otobüs, TIR ve kamyonların kullanımına kapalı olduğu ortaya çıktı. Giriş bölümlerinde \'Kamyon, TIR ve otobüslerin girmesi yasaktır\' tabelası bulunan yol, kazadan sonra beton bariyerlerle ulaşıma kapatıldı.Kaza, dün saat 20.00 sıralarında, Uludağ ile Osmangazi ilçesi arasındaki Dobruca mevkiinde meydana geldi. Uludağ\'da piknikden dönen yurt öğrencilerini taşıyan Turgay Yalcın yönetimdeki 16 S 0825 plakalı otobüs, virajda kontrolden çıkarak bariyerlere çarpıp devrildi. Bariyerler sayesinde uçuruma yuvarlanmaktan kurtulan otobüste, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 2\'nci sınıf öğrencisi Talha Erbil (21) öldü, sürücü ve 37 öğrenci yaralandı.
YASAK TABELASINA RAĞMEN YOLA GİRDİ
1 kişinin öldüğü, 38 kişinin yaralandığı kazada yolun, otobüsler ile birlikte TIR ve kamyonların kullanımına kapalı olduğu ortaya çıktı. Kazadan yaralı kurtulan sürücünün, giriş bölümünde, \'Kamyon, TIR ve otobüslerin girmesi yasaktır\' tabelası bulunmasına rağmen, yolu kullandığı belirlendi. Sürücünün, piknik dönüşü yurda giderken kestirme olduğu için yolu kullandığı ileri sürüldü. Hastanede tedavisi süren sürücü Turgay Yalcın, ilk ifadesinde otobüsün frenleri şiştiği için kazanın meydana geldiğini söyledi. Kazanın ardından yolun giriş ve çıkış bölümleri beton bariyerlerle ulaşıma kapatıldı. 
DAHA ÖNCE 2 KAZA MEYDANA GELDİ
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında yaptırılan yolda daha önce 2 ölümlü kaza daha meydana geldiği öğrenildi. 28 Ağustos 2014 tarihinde aynı virajda meydana gelen midibüs kazasında 1 kişinin öldüğü, 15 kişinin yarandığı, 3 gün sonraki otobüs kazasında da 1 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı belirtildi.
Çevre sakinleri, aynı yerde sürekli kaza meydana geldiğini söyleyerek tepki gösterdi. Mahalle sakini Necmi Günaydın, \"Tur otobüsleri özellikle bu yolu kullanıyor. İzmir yönünden gelen araçlar bu yolu kullanıyor. Geceleri uyuyamıyoruz. Burada çok kaza oluyor, tedirgin oluyoruz Yine aynı yerde defalarca kaza oldu. Bu tabelaları kimse dikkate almıyor\" dedi.

Görüntü Dökümü
--------------------------
-Yoldan detaylar
-Olayı ve yolu anlatan anonslar
-Mahalle sakini ile röportaj
-Yasak tabelalarından görüntüler
-Uçurumdan görüntüler

4 dakika 35 saniye

BURSA/DHA
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir