Gündem

DHA YURT;BARTIN'DA SEL SONRASI HASAR TESPİT ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

BARTIN'da akşam saatlerinde etkili olan yağmur yağışının ardından Kurucaşile ilçesi'nden geçen derenin taşması sele neden olurken kapanan yollarda ekipler tarafından ulaşıma açıldı

23 Ağustos 2017 12:55

BARTIN\'da akşam saatlerinde etkili olan yağmur yağışının ardından Kurucaşile ilçesi\'nden geçen derenin taşması sele neden olurken kapanan yollarda ekipler tarafından ulaşıma açıldı. Belediye ekipleri ilçede çamurla kaplı alanları temizleyerek hasar tespit çalışması yaptı.
Kentte yaklaşık 2 saat etkili olan yağmur yağışı nedeniyle Kurucaşile ilçesi\'nde metrekareye 231 kilogram yağış düştü. Yoğun yağmur yağışı nedeniyle ilçenin içerisinden geçen derenin taşması sele neden oldu. Dere kenarında bulunan 20 işyerini su basarken ulaşımda aksamalar yaşandı. Gece boyu çalışan İl Özel İdare ve DSİ ekipleri iş makineleriyle sel nedeniyle kapanan Hisar, Çayaltı, Aydoğmuş, Kavaklı grup yolu ile Uğurlu, Hacıdemirci ve Alapınar köylerinin yollarını ulaşıma açtı. Bartın-Kurucaşile arasındaki yolda yaşanan heyelan nedeniyle kapanan yolda ekipler tarafından açıldı. Belediye ekipleri ilçede çamurla kaplı alanlarda temizlik ve hasar tespit çalışması başlattı.
İlçede yaşanan heyelan ve selin zarara yol açtığını belirten Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, \"İlçemizin ortasından geçen dere sel suları nedeniyle kabarınca işyerleri sular altında kaldı. Özellikle Tekkeönü Köyü ve Kurucaşile ilçemiz bu yağıştan çok fazla etkilendi. Bartın-Kurucaşile yol güzergahındaki derelerin taşması ve heyelan nedeniyle ulaşıma kapanmıştı. Gece ekiplerin yaptığı çalışmalar neticesinde yolumuz yeniden açıldı. Geçtiğimiz yıl 13 Ağustos\'da yaşanan sel afetinin ardından ilçenin merkezinden geçen derede ıslah çalışmaları başlamıştı. Ancak, dün akşam yaşadığımız sel ile birlikte o çalışmalarda sekteye uğradı. Derenin üzerinde bulunan köprünün altına sıkışan ağaçlar belediyemizin iş makinaları ile temizlendi. Ama yine dere taşarak, ilçemize zarar verdi. Şimdi temizlik ve hasar tespit çalışmalarına başlayacağız\" dedi.

Görüntü Dökümü
-----------------------------
Sel anı cep telefonu görüntüleri
-Selden sonra ilçenin görüntüsü
-İnsanların dere kenarında toplaması
-Vatandaşlarla röp.
-Başkan Mehmet Zihni Sayın ile röp.


Süre: (8.45 DK) Boyut: (269 MB)
HABER-KAMERA: Ayhan ACAR/BARTIN,(DHA) 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir