Gündem

DHA İSTANBUL - DOĞALGAZ KAÇAĞI YANGINA NEDEN OLDU

Haber-Kamera: Hüseyin COŞKUN / İSTANBUL DHA - BAĞCILAR'da bir sokakta sabaha karşı doğalgaz hattında oluşan gaz kaçağı nedeniyle yangın çıktı

11 Aralık 2018 09:35

Haber-Kamera: Hüseyin COŞKUN / İSTANBUL DHA - BAĞCILAR\'da bir sokakta sabaha karşı doğalgaz hattında oluşan gaz kaçağı nedeniyle yangın çıktı. Bölgedeki doğalgaz ve elektriğin kesilmesiyle, itfaiye ekipleri tarafından yangın söndürüldü. Yaşanan doğalgaz kaçağı ve yangın nedeniyle sokaktaki apartmanlar güvenlik amaçlı tahliye edildi.

Yenimahalle 1543\'üncü Sokak\'ta bulunan doğalgaz hattında saat 04.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle gaz kaçağı meydana geldi. Kaçak nedeniyle sokaktaki apartmanlardan birinin önündeki doğalgaz kutusu alev aldı. Alevler, kısa sürede yükselirken sık sık küçük çaplı patlamalar meydana geldi. Patlama seslerini duyan mahalle sakinleri yataklarından fırlayarak durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine İGDAŞ\'a bağlı görevliler ile itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgedeki doğalgaz ve elektriğin kesilmesinin ardından, yangın itfaiye erleri tarafından söndürüldü. Bu sırada polis de çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Doğalgaz kaçağı ve beraberindeki yangın nedeniyle panik yaşayan apartman sakinleri güvenlik amaçlı olarak polis ekiplerince binalardan tahliye edildi. Apartman sakinlerinin panik yaşadıkları gözlenirken, gaz kaçağından etkilenen bir kişi de olay yerinde hazır bekletilen ambulansta ayakta tedavi edildi.

\"KALKTIK, HER TARAF ALEV İÇERİSİNDE\"

Doğalgaz kaçağı ve yangının yaşandığı noktaya en yakın apartmanda ikamet eden Ali İlhan, olayla ilgili, \"Nasıl olduğunu bilemiyoruz. Zaten yatıyorduk biz. Kalktık, her taraf alev içerisinde, duman içerisinde. Çoluk çocuk kendimizi dışarıya zor attık. Zaten dışarıdaki alevlerin görüntüsünü de çektik. Allah\'a şükür, kimseye bir şey olmadı\" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
- Sokağa dökülen mahalle sakinleri
- İtfaiye ekiplerinin çalışmaları
- Polis ve sağlık ekipleri
- Gaz kaçağının ve yangının yaşandığı nokta
- Röportaj
- Detaylar

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir