Gündem

DHA ANKARA- HDP'nin 3'üncü Olağan Kongresi öncesi yoğun güvenlik önlemleri alındı

HDP’nin 3’üncü Olağan Kongresi öncesi Ankara Spor Salonu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı

11 Şubat 2018 14:16

HDP’nin 3’üncü Olağan Kongresi öncesi Ankara Spor Salonu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kongre öncesi dün gece yarısından itibaren de Başkent’in giriş noktalarında araçlar didik didik arandı, yolculara kimlik kontrolü uygulandı.
Ankara Spor Salonunda bugün gerçekleşecek HDP’nin 3’üncü Olağan Kongresinde delegeler eş genel başkan adayları Pervin Buldan ve Sezai Temelli için oy kullanacak. Kongrede 100 kişiden oluşan Parti Meclisi belirlenecek. Kongreyi 10 bine yakın partilinin izlediği belirtildi.
YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Polis ekipleri kongrenin düzenleneceği salon çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Sabahın erken saatlerinde Ankara Spor Salonuna çıkan yollar iş makineleri ve polis bariyerleriyle kapatıldı. Salonun çevresinde TOMA, atlı polis, çevik kuvvet ve özel harekat polislerinin yanı sıra bir polis helikopterinin havadan kontrolü sağladığı görüldü. Partililerin üst aramalarında şarj aleti, kalem, çakmak, laptop, kulaklık, powerbanklar salona alınmadı.
Bu arada yetkililer, kongreyi izleyecek sarı basın kartı sahibi gazetecilerin kamera, laptop ve fotoğraf makinesiyle içeriye girmelerine sonradan izin verdi.
ANKARA GİRİŞLERİNDE SIKI DENETİM
Kongre öncesi şehirde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için jandarma ekipleri de Başkent’e giriş noktalarında geniş güvenlik tedbirleri aldı. Gece saatlerinden itibaren Ankara’ya gelen araçların bagaj kontrollerinin yanı sıra yolcuların kimlik kontrolleri de yapıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Güvenlik önlemleri
-Kapatılan yollar
-Aramalar
-Sabah saatlerinde jandarmanın Ankara\'ya giriş noktalarında araçlarda yaptığı kontroller
_Detaylar

Haber-Kamera: Nursima KESKİN-Mustafa TURAPOĞLU, Muhammet BAYRAM, Özkan ARSLAN, Gökhan CEYLAN, Gizem KARADAĞ/ ANKARA,(DHA)-  

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir