Gündem

Derin dondurucuda dört ceset bulunmuştu: Fail yakalandı, detaylar ortaya çıktı

20 Haziran 2023 07:20

İzmir Valiliği, Bayraklı ilçesinde bir evde derin dondurucu içinde Türkmenistan uyruklu dört kişinin cesedinin bulunmasıyla ilgili şüphelinin Çeşme ilçesinde yakalandığını bildirdi.

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bayraklı ilçesinde 18 Haziran'da 3'ü kadın 1'i erkek toplam 4 Türkmenistan vatandaşının kasten öldürülmesi olayının şüphelisi, Türkmenistan uyruklu S.H., Çeşme ilçesinde emniyet müdürlüğü ekiplerimizce yakalanmıştır" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, olayda kullanıldığı belirtilen bıçakla yakalanan S.H.'nin cinayetleri kıskançlık sebebiyle işlediğini söylediği belirtildi.

Ne olmuştu?

Adalet Mahallesi 1594/14 Sokak'taki bir eve giden polis ekipleri, derin dondurucuda vücut bütünlüklerinin bozulduğu tespit edilen dört ceset bulmuştu.

Cesetlerin anne Gülkamar Hanymova, kızları Leyla Geldiyarova (30) ve Laçin Geldiyarova (28) ile Ruslan Kerimov'a ait olduğu tespit edilmişti.

Anne Hanymova ile kızlarının Türkiye'ye 2019'da geldikleri, İzmir'de bakıcılık yaptıkları, cesedi bulunanlardan Ruslan Kerimov'un ise Leyla Geldiyarova'nın erkek arkadaşı olduğu, şüpheli S.H'nin de bu kişilerle aynı evde yaşadığı öğrenilmişti. (AA)