Gündem

Dere yatağında ölü bulunan yönetmen Mehmet Şafak Türkel toprağa verildi

'Göle Yas' belgeselini çeken yönetmen, Bursa Ulu Cami'de kılınan cenaze namazının ardından Sultandere Mezarlığı'na defnedildi

03 Kasım 2019 15:45

Burdur'da, kaybolduktan 3 gün sonra dere yatağında cansız bedeni bulunan yönetmen Mehmet Şafak Türkel (38), son yolculuğuna uğurlandı.

Burdur'da 30 Ekim'den bu yana kayıp olan ve dün Burdur - Antalya kara yolu üzerindeki dağlık alanda yer alan dere yatağında cansız bedeni bulunan yönetmen Türkel için bugün Burdur Ulu Cami'de öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sanatçı Sümer Ezgü, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, sivil toplum kuruluşları, ailesi ve yakınları katıldı.

Belediye Başkanı Ercengiz, "Sevgili Şafak'ı kaybettik. 2014 yılında 'Göle Yas' belgeselini çekmişti. Kendi çocuğumuz, kendi mahallemizin çocuğu. Üzgünüz. Sözün bittiği yer. Mekanı cennet olsun. Geride Burdur için yaptığı güzel bir belgesel ve sanatçı kimliğiyle bıraktığı eserleri kaldı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun" dedi.

Sanatçı Ezgü ise "Söyleyecek bir şey yok. Çok üzgünüm. Genç, üretken bir insandı. 'Göle Yas' belgeseliyle hepimizin dikkatini çekti. Gölle ilgili çektiğim klibin de yönetmenliğini üstlenmişti. İdealleri olan, yetişmiş genç bir arkadaşımızdı" sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Türkel'in naaşı, kılınan cenaze namazın ardından Sultandere Mezarlığı'nda toprağa verildi. (DHA)