Gündem

Demirtaş'ın Diyarbakır'a getirilişinin ayrıntıları belli oldu: Ziyaret ailesi ve avukatlarından gizlendi

13 Kasım 2022 07:48

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ani rahatsızlıklar geçiren annesi Sadiye Demirtaş ve babası Tahir Demirtaş ile görüşmek için 12 Kasım sabaha karşı Edirne Cezaevi'nden Diyarbakır'a götürüldü. Demirtaş’ın Diyarbakır’a getirilmesi, avukatları ve ailesinden gizlendi.

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre, Demirtaş, avukatları aracılığıyla Diyarbakır’da kalp krizi geçiren babasını görmek için Adalet Bakanlığı’ndan izin istedi.Bakanlık, avukatların taleplerine olumlu ya da olumsuz bir yanıt vermezken 12 Kasım’da sabaha karşı Edirne’de hareketli dakikalar yaşandı. Bakanlığın izin vermesi ile Demirtaş önce Edirne kent merkezine getirildi. Buradan helikopter ile Çorlu’daki askeri üsse, oradan da özel jet ile sabaha karşı Diyarbakır’a getirilen Demirtaş’ın ziyareti, aile bireyleri ve avukatlarından bile gizlendi. Demirtaş’ı taşıyan özel jet Diyarbakır’a indiğinde havalimanı personelinin telefon ile görüşmeleri yasaklandı.

Amida Haber’den İlyas Akengin’in haberine göre,  Diyarbakır Emniyeti Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Çok sayıda özel harekât polisi görev aldı.

Ara yoğun bakım katındaki tüm sağlık personeli ve temizlik görevlileri çıkartıldı. Tahir Demirtaş’ın olduğu bölüm için polis eşi olduğu belirtilen bir hemşire seçildi.

Demirtaş geniş güvenlik önlemleri altında sabaha karşı 04.00’da hastaneye getirildi, babasının bulunduğu kata götürüldü. Burada yaklaşık bir saat babasıyla görüşen Demirtaş tekrar Edirne Cezaevine götürüldü. 

TIKLAYIN |  Selahattin Demirtaş Diyarbakır'a götürüldü!