Magazin

Demirkubuz'dan Ceylan'a küfürlü tezahürat edilmesini eleştiren yönetmene: Stat lan orası

24 Mayıs 2024 19:55

T24 Haber Merkezi

Yönetmen Zeki Demirkubuz, yönetmen Eyüp Kaan Yoksu'nun tartışmalı olduğu Nuri Bilge Ceylan'a küfürlü tezahüratta bulunulmasına gülmesini eleştirdi. Demirkubuz, Yoksu'ya verdiği cevapta, "Stat lan orası. 80 bin kişinin birbirine ve daha kimlere her türlü sövüp bir şey olmamış gibi evine gittiği yer. Sırf kendini göstermek, millete ders vermek için insanların ölmüş annesini niye alet ediyorsun?" diye yazdı.

TIKLAYIN - Beşiktaş taraftarı, Zeki Demirkubuz'u görünce Nuri Bilge Ceylan'a küfürlü tezahürat yaptı

Beşiktaş dün akşam Trabzonspor'u 3-2 yenerek tarihinde 11. kez Türkiye Kupası'nı kazanmış, bazı taraftarlar, kutlamalarda Demirkubuz'u görünce tartışmalı olduğu Nuri Bilge Ceylan'a küfürlü tezahüratta bulunmuştu.

"Gülüp arkasını dönmesine söyleyecek bir söz bulamıyorum"

Yoksu, X'te Demirkubuz'un kutlamalara katıldığı ve Ceylan'a küfürlü tezahürat edildiği videosunu paylaşarak şöyle yazdı:

"Nuri Bilge Ceylan’nın geçtiğimiz yıl bu aylarda annesi vefat etti. Ölmüş bir insanın kutsalı sayılan annesine böyle küfür etmek kimseye yakışmaz. Tam bir ahlaksızlıktır. Zeki Demirkubuz’un ise bu küfür edenleri uyarması gerekirken, kızması gerekirken gülüp ardından arkasını dönmesine ise söyleyecek bir söz bulamıyorum. Usta yönetmene yakıştıramadım. İngiliz yazar Thomas Eliot’ın dediği gibi “Kişi kendine yakışanı yapar."

"Sırf kendini göstermek için insanların ölmüş annesini alet ediyorsun"

Demirkubuz ise Yoksu'ya şu sözlerle yanıt verdi:

"Stat lan orası. 80 bin kişinin birbirine ve daha kimlere her türlü sövüp bir şey olmamış gibi evine gittiği yer. Uzaylı mısın çakal? Sırf kendini göstermek, millete ders vermek için insanların ölmüş annesini niye alet ediyorsun, y...k. Ders vereyim derken ders olursun ona göre."