Gündem

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a: KPSS’ye şaibe bulaştıran ÖSYM sizin yönetiminizin parçası; sorumluluğunuzu üstlenin ve görevinizi yapın

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu

06 Ağustos 2022 18:43

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, KPSS'de soruların sızdırılması skandalına ilişkin olarak 6'lı muhalefet masasını suçlayan açıklama yapmasına ilişkin olarak, "Sayın Cumhurbaşkanı, unuttunuz galiba KPSS’ye şaibe bulaştıran ÖSYM sizin yönetiminizin parçası. Bu işin arkasında FETÖ ya da başka bir gizli el varsa bulup çıkarmak da sizin göreviniz. Sorumluluğunuzu üstlenin ve görevinizi yapın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KPSS soruşturmasıyla ilgili dün söylediği "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük" sözlerine Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'ndan yanıt geldi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Erdoğan'a bağlı olduğunu hatırlatan Davutoğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Sayın Cumhurbaşkanı, unuttunuz galiba KPSS’ye şaibe bulaştıran ÖSYM sizin yönetiminizin parçası. Bu işin arkasında FETÖ ya da başka bir gizli el varsa bulup çıkarmak da sizin göreviniz. Sorumluluğunuzu üstlenin ve görevinizi yapın"

TIKLAYIN - Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS skandalında muhalefeti suçladı: FETÖ'cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek...

TIKLAYIN - KPSS skandalı: ÖSYM Başkanı'nı koltuğundan eden, sınavın iptaline giden süreçte neler yaşandı?