Spor

Danny Rose'dan Premier Lig'in başlamasına yorum: Ülkenin morali s….. değil, insanların hayatı risk altında

12 Mayıs 2020 09:53

İngiltere'de Premier Lig'in 12 Haziran'da yeniden başlamasıyla ilgili değerlendirme yapan Newcastle United'ın yıldızı Danny Rose, "Hükümet futbolu ülkenin moralini yükseltmek için geri getiriyoruz diyor. Ülkenin morali s….. değil. İnsanların hayatı risk altında" diye konuştu.

Newcastle’ın yıldız oyuncusu Danny Rose, Premier Lig’in yeniden başlama projesine ateş püskürdü. Project Restart adıyla lanse edilen planlamayı ‘Lanet bir şaka’ olarak tanımlayan 29 yaşındaki isim, futbolun yeniden başlamasıyla ilgili net bir itirazda bulunan ilk İngiliz oyuncu oldu.

Instagram yayınında konuşan Rose, Koronavirüs salgını nedeniyle 32 bin kişinin hayatını kaybettiği İngiltere’de futbolun son konuşulan konu olması gerektiğini ifade etti.

"Ülkenin morali s.... değil"

Premier Lig’in 12 Haziran’da yeniden başlamayı planlamasıyla ilgili konuşan Rose, ‘Bu lanet bir şaka, yalan söyleyemem. Hükümet futbolu ülkenin moralini yükseltmek için geri getiriyoruz diyor. Ülkenin morali s….. değil. İnsanların hayatı risk altında. Sayılar büyük oranda gerilemeden futbol hakkında konuşulmamalı. Bu saçmalık’ diye konuştu.

İngiltere Milli Takımı’nın da önemli oyunculardan olan Rose, "Pazar günkü duyuruyu dinlemedim bile. İnsanların hasta olmasına üzülüyorum. Futbol şu anda çözülmesi gereken son konu" dedi.