Gündem

Dadı Meryem çocuk katili çıktı; hapisten çıktıktan sonra cinsiyet geçişini tamamlamış

Dadı Meryem olayı izleyenleri şaşkına çevirdi

05 Nisan 2024 10:24

Esra Erol'da programında işlenen konular sık sık sosyal medyanın gündemine otururken programa bu defa Dadı Meryem hakkında ortaya çıkan gerçekler damga vurdu. Meryem'in trans kadın olduğu ve 16 yaşındayken çocuk cinayetinden hüküm giydiği öğrenildi.

Programa katılan Mehmet Altun, bir süredir ayrı olduğu 6 yıllık eşiyle barışmak istediğini belirterek Esra Erol'dan yardım istedi. Karısını 15 kez aldatan Mehmet Altun, evliliğin bitme noktasına gelmesinin sorumlusu olarak da kayınpederini gösterdi.

Mehmet Altun'un eşi Rabia Altun ise eşinin son olarak onu çocuklarının bakıcısı ile aldattığını mesajlarını yakaladığını söyledi.

Esra Erol canlı yayında "Dün gece ihbar hattına bir mesaj geldi. Sen bu konuyla ilgili cezaevine girip çıkmışsın" diyerek dadı Meryem'e işlediği suçu sordu. Cezaevine girdiğini kabul eden Meryem "Cinayet suçundan 9 yıl yattım" dedi.

Esra Erol "Geçmişte işlemiş olduğun cinayette mağdur olan kim? 8 yaşında bir kız çocuğu. Sen bu olaydan sonra çocuklara yaklaşmamalısın" ifadelerini kullandı. Meryem ise "O olay olduğunda ben 16 yaşındaydım. Kazayla ilgili olan bir durum" diyerek kendini savundu.

Esra Erol olayın ayrıntılarını da anlattı. Erol, "8 yaşındaki Hasret, gömülü halde bulundu. Jandarma kendi aramalarında ıslak zeminde köpeklerle araştırma yapıyorlar. Kullanılmayan bir binada gömülü halde bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Trans kadınmı

Cinayeti işlediğinde 16 yaşında olan Meryem'in hapisten çıktıktan sonra cinsiyet geçiş sürecine başladığı öğrenildi.