Gündem

Cumhurbaşkanlığı'ndan Gökhan Özoğuz’a: Edepsiz, şaka mısın oğlum sen?

"Bir konser kaparım diye yaptığın yalamalığı anlarız da..."

07 Mayıs 2019 11:58

Cumhurbaşkanlığı Müşaviri ve Cumhurbaşkanlığı Kongre Kültür Merkezi Müdürü Orhan Karakurt, şarkıcı Gökhan Özoğuz’a “edepsiz” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul’da CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimi iptal etti. İmamoğlu’nun dün yaptığı “Artık herkes konuşacak, sanatçılar da konuşacak” açıklamasının ardından birçok sanatçıdan destek mesajı geldi.

Bu mesajlardan birisini de Athena’nın solisti Gökhan Özoğuz paylaştı. Özoğuz, Twitter'da İmamoğlu'nu etiketleyerek şunları yazdı:

"10 Kasım 1938 den bu yana İlk defa bir siyasi duruşu, doğruluğu ve ileri görüşü ile Atatürk’ten sonraki sancağı eline almıştır! Dönemler şartlarına göre değerlendirilir! Benim için ilkelerini benimseyişi, edebi ve kucaklaması ile bugünün Atatürk'üdür kendisi!"

'Kültür merkezi müdürü' Orhan Karakurt da Özoğuz'a şu ifadeleri kullandı:

"Şaka mısın oğlum sen. Bir konser kaparım diye yaptığın yalamalığı anlarız da. Atatürk'ü bu kadar fütursuz kullanma edepsizliğini anlayamıyoruz. Bırakın artık bu ülkenin değerlerini üç kuruş menfaatiniz için kullanmayı Biraz edepli olun yeter artık."

Özoğuz da daha sonra şu mesajı paylaştı:

"Yahu arkadaş ben bu tepkileri anlamıyorum sevdim destekliyorum . Ne var bunda? K ötü yorumları anlamıyorum. Biri yazmış konser kapmak için falan diye. Yahu hayatım boyunca konser yapmasamda bu adamı sevdim ne var bunda? Yanlış iş yaparsa sevmem. Benim kafa öyle tilkiliklere çalışmaz.

Bizim grubun adı Athena. Biz arada arkadaşlarla çalıp söylüyoruz. Kendi aramızda. Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı bey, Ekrem Bey’e Atatürk gibi dediğim için ‘Edepsiz! Konser kapmaya çalışan yalama’ demiş! Kişinin sarfettiği söz kendini ortaya koyuş biçimidir. Biz saygıda kusur etmeyiz."

Karakurt, Özoğuz’a  yönelik söylediği lafların hakaret olmadığını savunurken Cumhuriyet gazetesinin haberini şu ifadelerle paylaştı:

"Bunların haber anlayışı bu. saray'dan hakaret diye yapmışlar haberi. Bunların değirmenine su taşırsan Atatürk'ü istediğine benzetebilirsin . Varsa bir hakaret tivitimde yazın lütfen buraya özür dileyeyim."