Yaşam

Çocuk kavgası meydan savaşına döndü!

Mersin'de bir mahallede vatandaşlar arasında çıkan kavgada bir kişi öldü, aralarında polislerin ve 1 gazetecinin de bulunduğu 41 kişi yaralandı.

21 Mayıs 2011 03:00

T24 - Mersin'de bir mahallede vatandaşlar arasında çıkan kavgada bir kişi öldü, aralarında polislerin ve 1 gazetecinin de bulunduğu 41 kişi yaralandı. Kavgada 10 ev yakıldı, 2 otomobil de ateşe verildi. 


Alınan bilgiye göre, Çilek Mahallesi'nde ''Cono'' aşiretine mensup kişilerle vatandaşlar arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen ve pompalı av tüfeğinin kullanıldığı tartışma sırasında gruptakiler birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı. Kavga sırasında bir kişi öldü, 7 polis memuru ve bir gazetecinin de aralarında bulunduğu 41 kişi yaralandı. Yaralanan gazetecinin DHA muhabiri Mustafa Ercan olduğu öğrenildi.


İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, yaralıların 112 Acil Servis ekipleri ve özel araçlarla kaldırıldıkları hastanelerde tedavilerinin sürdüğünü kaydetti. Öte yandan, vatandaşlar, aşiret mensubu kişilerin uyuşturucu ticareti ve fuhuş gibi yasadışı olaylar nedeniyle mahallenin huzurunu kaçırdıklarını, kavganın da bu yüzden çıktığını iddia etti.


Gerginlik sırasında park halindeki 2 otomobil ateşe verildi. Araçlardaki yangın, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'ndan (TOMA) sıkılan suyla kontrol altına alındı. İki otomobil de kullanılamaz hale geldi.

Image

Bu arada, aşiret mensuplarına ait olduğu iddia edilen yaklaşık 10 evdeki eşyalar, kavgaya karışan bir grup tarafından sokak ortasına çıkartılıp kırıldı. Ardından bu evler yakıldı. Çıkan yangın, TOMA'dan sıkılan suyla kontrol altına alınırken, bazı evlerde büyük hasar oluştu. Yangını çıkaran grup, söndürmeye çalışan ekiplere tepki gösterdi.


Mahalledeki gerginlik sürerken, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri önlemlerini artırdı.
 
Image

Image
 

ETİKETLER

haber