Gündem

CHP'den 'şehit cenazesi' açıklaması: İçişleri Bakanı Soylu toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır

"Bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır"

29 Haziran 2018 00:19

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra  şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Soylu'nun "toplumsal çatışma ve kaos çağrısı" yaptığı belirtilen açıklamada "Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktadır" denildi.

TIKLAYIN-Süleyman Soylu: Talimat verdim, bundan sonra CHP'li il başkanları şehit cenazelerine kabul edilmeyecek

Parti örgütlerinin tam kadro olarak şehit cenazelerinde olacağı belirtilen açıklamada "AKP Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer  bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir" ifadeleri yer aldı.

TIKLAYIN-Bakan Soylu "talimat verdim" demişti; ilk şehit cenazesinde CHP çelengi yere atıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından yapılan açıklama şöyle:

"İçişleri Bakın Süleyman Soylu, “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra  şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktadır.

Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.

AKP Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer  bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer  densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir.

Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona  imkân veren iktidardır."