Gündem

CHP'li Mücahit Avcı, MHP'li grup tarafından darp edildi; saldırganlar serbest bırakıldı

Avcı, Devlet Bahçeli'yi eleştirdiği bir paylaşımı sonrası tehdit aldığını açıklamıştı

27 Eylül 2019 23:08

T24 Haber Merkezi

CHP'li danışman Mücahit Avcı, Ülkü Ocakları üyesi bir grup tarafından darp edildi. Avcı, olayın dün yaşandığını ve darp raporu aldığını belirtirken, tespit edilen saldırganların gözaltına alındığını, bugün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kırmızı halıda yürürken düştüğü videoyu "Kırmızı halıda kafası üzerinde yürüyen şahıs" notuyla paylaşan ve ardından MHP'liler tarafından tehdit edildiğini duyuran CHP'li Mücahit Avcı, Ülkü Ocakları üyesi bir grup tarafından darp edildi.

"MHP'li üst düzey yöneticilerin azmettirdiğine eminim"

T24'ün ulaştığı Avcı, olayın dün yaşandığını ve darp raporu aldığını söylerken, tespit edilen saldırganların gözaltına alındığını, bugün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıklarını açıkladı. Avcı, saldırganların Ülkü Ocakları kadrolarından olduğunu söylerken, "Bu şahıslar birçok MHP'li üst düzey yöneticinin tehdit içeren tweetleriyle harekete geçti. MHP İl Başkan Yardımcıları, MHP MYK üyeleri, İlçe Başkanları'nın tehdit mesajlarını 10 gün önce Twitter'da yayınlamıştım. Onların azmettirdiğine eminim" dedi.

CHP'li Mücahit Avcı, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından Devlet Bahçeli'nin kırmızı halıda yürürken düştüğü videoyu "Kırmızı halıda kafası üzerinde yürüyen şahıs" notuyla paylaşmış, ardından kendisine gelen tehditler olduğunu belirtmişti. Avcı, kendisini tehdit edenler arasında MHP MYK Üyesi ve MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı'nın da olduğunu açıklamış, kendisini tehdit edenleri "Liderlerinizi ve ideolojinizi tanrı yerine koymayın. Gerektiğinde liderlerinizi eleştirebilin onlar da insanlar. Üstelik bu tehditleri açık kimlikleriyle yapamayacak kadar da korkak bir güruh bunlar" şeklinde eleştirmişti.