Gündem

CHP'li kurmaydan adaylık tartışmaları yorumu: Bitti, the end

25 Eylül 2022 08:45

CHP'li kurmay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum. Benimleyseniz, benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum" çıkışının ardından adaylık tartışmalarının bittiğini savundu. 

Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde,  "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin seçime hazırlık niteliği taşıyan İzmir kampında çalışma arkadaşlarına sorduğu, “Gerçekten benimle birlikte misiniz?” sorusu geçtiğimiz haftanın en önemli gündem maddelerinden biriydi. Soru, bir isme yönelik değildi ama gözler uzun zamandır adaylık tartışmalarında adı geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın vereceği yanıtlara çevrildi. Önce İmamoğlu hemen ardından da Yavaş sosyal medya hesaplarından, “Yanındayım” mesajları paylaştı. CHP’li kurmaylara göre Kılıçdaroğlu bu çıkışla parti içindeki adaylık tartışmasına noktayı koymuş oldu. Bir parti kurmayı CHP liderinin çıkışını “10 numara” sözleriyle değerlendirirken bir başka kurmay, adaylık tartışmaları için “Bitti, the end” yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu’nun bu adımı ile adaylık tartışmasının en azından parti açısından bittiğini söyleyenlerin yanı sıra “Sayın Genel başkan zaman kazanmış oldu, ancak bu süreçte hata yapmamalı” değerlendirmesinde bulunanlar da oldu." ifadesine yer verildi.

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu'ndan yol arkadaşlarına ikinci çıkış: Siz gerçekten benimle birlikte misiniz, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum