Gündem

CHP'li Atila Sertel, üç bankaya sordu: Satılmayan gazetelere, izlenmeyen televizyonlara reklam verme nedeniniz nedir, talimat mı alıyorsunuz?

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın reklam politikasını eleştiren CHP'li Sertel, "Yandaş kanal ve gazeteleri beslemeye bakıyorsunuz" diye eleştirdi

29 Haziran 2020 10:24

CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Atila Sertel, Halkbank ve iştiraklerinin bilançolarının görüşüldüğü KİT Alt Komisyonu'nda Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın reklam politikasını eleştirdi. Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Sertel, “Satılmayan gazetelere, izlenmeyen televizyonlara reklam verme nedeniniz nedir? Talimat mı alıyorsunuz” diye sordu.

"Reklamlar sadece yandaşa değil, izlenirlilik ve okunurluk ölçüsüne göre hakkaniyetle dağıtılsın" diyen Sertel, "Siz tüm müşterilerinizi düşünmüyor, yandaş kanal ve gazeteleri beslemeye bakıyorsunuz” dedi.

Bankanın Halk TV, KRT TV, Tele1 gibi kanallarda, Sözcü, Aydınlık, Evrensel, Yeniçağ gibi gazetelerde ilan ve reklamlarına rastlamadığını ifade eden Sertel, Halkbank yönetimine atanan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in izlenirlilik oranına göre reklam verilecek kanallar hakkında yönetime bilgi vermesini istedi.