Gündem

Veli Ağbaba ve İlçe Başkanı Ali Aslan'ın da bulunduğu CHP Akçadağ İlçe Başkanlığı'na silahlı saldırı

Saldırganın CHP üyesi olduğu iddia ediliyor

26 Ağustos 2019 14:30

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan'ın toplantı yaptığı parti binası hedef alınarak tabancayla tek el ateş açıldı. CHP üyesi olduğu iddia edilen saldırganın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Malatya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, CHP Akçadağ İlçe Başkanlığı'nda parti toplantısı gerçekleştirildiği esnada saat 11.42 sıralarında silahlı saldırı olayının meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Parti toplantısı yapıldığı esnada CHP üyesi olduğu belirtilen C.S. isimli şahıs tarafından, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan'ın bulundukları yer hedef alınarak tabancayla bir el ateş edilmek suretiyle silahlı saldırı olayı meydana gelmiştir. Saldırıda herhangi bir yaralanma söz konusu olmayıp olayda kullanılan silaha el konulmuştur."

"Araya girdim, elinden silahı aldım"

Ağbaba ise “Olayda parti üyemiz silahla bize doğru ateş etti. Ardından hemen ben araya girdim, elinden silahı aldım ve sonrasında kaçtı gitti, araya ben girdim. Olayda ölen veya yaralanan yok” dedi.