Gündem

Cezaevinden izinli çıktı, 3700 liraya külçe altın diye çakmak sattı!

26 Kasım 2020 10:59

Mersin'de ellerinde bulunan demir çakmağı, yaşlı bir adama külçe altın diye sattıkları iddiasıyla iki kişi gözaltına alındı. Şahıslardan birinin bir süre önce de sarı jelatinle sardığı mermerleri aldın diye sattığı ve cezaevinden izinli çıktığı ortaya çıktı.

Kent merkezinde 23 Kasım günü, H.K.’nın yanına gelen iki kişi, ellerinde bulunan külçe altını 3 bin 700 TL’ye satmak istediklerini söyledi. Parayı teslim edip altın olduğu iddia edilen parçayı alan H.K. hemen kuyumcuya gitti. Kuyumcunun yaptığı incelemede, kendisine külçe altın olduğu iddiasıyla satılan parçanın 20 TL’lik çakmak olduğunu öğrenen H.K., dolandırıldığını anlayınca polise giderek şikâyetçi oldu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, satışın gerçekleştiği bölgedeki mobese ve güvenlik kameralarını inceledi. Ekipler, şüphelilerin M.Ç. ile ağabeyi M.Ş.Ç. olduğunu tespit etti. Adresleri belirlenen şüpheliler gözaltına alındı. Sorgulanmak üzere emniyete götürülen şüpheliler işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece ev hapsine çarptırıldı.

Daha önce de mermer parçalarını altın diye satmışlar

Öte yandan, M.Ç.'nin, 4 Eylül'de biri kadın 2 arkadaşı ile birlikte, mermer parçalarını sarı folyoya sararak 3 kişiyi, 27 bin 300 TL dolandırdığı gerekçesi ile tutuklanarak cezaevine konulduğu, kısa bir süre önce de cezaevinden izinli olarak çıktığı ortaya çıktı. (DHA)